Stehy po epiziotomii

Autor: Krivega MS doktor

Epizootomie je operace, kterou porodník-gynekolog provádí během porodu. To spočívá ve skutečnosti, že perineum a tkáně leží hlouběji na skalpelu. Jedná se o nucené opatření, jestliže existuje nebezpečí prasknutí perineu, protože dítě má velkou hlavu nebo špatnou roztažnost vaginálních stěn u porodní ženy. Někdy se epizootomie provádí v těch případech, kdy je potřeba urychlit proces narození během pokusů: ohrožuje život dítěte nebo matky.

Než zpracovat švů po císařském řezu

Autor: lékař Martynenko O.V.

Císařským řezem je bederní operace (laparotomie), při níž se kůže, podkožní tkáň, svaly, peritoneum a děloha vyříznou k extrakci dítěte. Císařský řez se provádí v případě, že riziko možných důsledků pro nezávislou práci převyšuje riziko chirurgického zákroku. Vyrábí se striktně podle pokynů a je plánováno a naléhavé (naléhavé).

Šveste po děloze po císařském řezu

Autor: doktor Ivanova Yu.A.

Císařský řez je jedním ze způsobů, jakým dítě narozené, spočívá v tom, že se během chirurgického zákroku střídají různé měkké tkáně (které jsou pak švami) a dítě je extrahováno z matky břicha. Pro tuto metodu existuje několik typů řezů kůže a dělohy.

Stehy po laparoskopii

autor: doktor Samoilova MA

Laparoskopické techniky pro provádění řady operací mají řadu výhod. A především je to malé množství chirurgických zákroků a rychlejší rehabilitace. V posteli je třeba zůstat asi čtyři hodiny nebo až jeden den.


Thiy Arabština Maďarština Bulharština Portugalština Rumunština Vietnamština Litva Řečtina Angličtina Italština Gruzínština Turečtina Arménština
Azerbaijani bengálština srbština makedonština irština němčina finština hindština slovenština turečtina čínština čínština Yavánština korejština Panjabi Španělsko