Jaká je tato aspirace dutiny dělohy

autor: lékař Demchenko N.I.

Aspirace dutiny dělohy je součástí skupiny malých gynekologických operací. V závislosti na účelu zákroku může aspirací děložní dutiny být diagnostika, léčba a aspirace děložní dutiny pro účely potratu (mini-potrat). Takový postup se provádí v lokální anestézii nebo v celkové anestezii.

Léčba retrochorického hematomu

autor: doktor Tyutyunnik DM

K dnešnímu dni je velmi obtížné přeceňovat naléhavost sociálního a zdravotního problému potratů v situaci prudkého nárůstu úmrtnosti a poklesu porodnosti.

Nabotové cysty krčku

autor: lékař Krivoguz I.M.

Nabotova cysta krčku (pojmenovaná podle vědce, která objevila žlázy v děložním čípku) je vzdělání ve vaginální části děložního čípku. Tato forma vzniká v důsledku okluze vylučovacích kanálů žláz slizniční membrány a akumulace sekrece žláz ve formě cyst.

Důsledky ligace tuby

autor: gynekolog Gurshtynovich VM

Ligace falešných trubek se týká chirurgických metod antikoncepce. A je to prakticky nezvratná spolehlivá metoda prevence nežádoucího těhotenství pro ženy.

Je bolestivé provést vakuovou aspiraci?

autor: doktor Salomykova EV

Vakuová aspirace - mini-potrat v ranném těhotenství (až 5 týdnů). Podstatou operace je nasávání plodového vajíčka z děložní dutiny. Je velmi důležité, aby nebylo časové zpoždění pozdější, protože v pozdějších dnech je plodové vejce připojeno ke stěně dělohy a operace může být zbytečná.


Thiy Arabština Maďarština Bulharština Portugalština Rumunština Vietnamština Litva Řečtina Angličtina Italština Gruzínština Turečtina Arménština
Azerbaijani bengálština srbština makedonština irština němčina finština hindština slovenština turečtina čínština čínština Yavánština korejština Panjabi Španělsko