Pšeničné vlákno pro hubnutí

autor: lékař Anastasia Skorykh

Pšeničné vlákno je přírodní produkt, vysokomolekulární sloučenina vyrobená z pšeničných otrub. Vlákno je velmi užitečné, obsahuje vitaminy E (tokoferol), B1 (thiamin), B2 (riboflavin), B6 ​​(pyridoxin), C (kyselina askorbová) a vitamín PP, stejně jako karoten, niacin, cholin, biotin, folacin.

Co je celulóza pro tělo?

autor: doktor, Ph.D. Gintovt O.I.

Vlákno je důležitou složkou v potravinách, i když ne každý pochopí, proč je potřeba. Celá celulóza rostlinného původu je součástí buněčné membrány rostlin a existují dvě odrůdy - rozpustné a nerozpustné. Vlákna prakticky neobsahují žádné vitamíny, minerály ani jiné živiny. Je to však prostě nezbytné pro lidské tělo a mělo by být přítomno ve stravě každé osoby, která se stará o jeho zdraví.

Výrobky s vláknem pro střeva

autor: lékař Polevskaya K.G.

Aby se odstranil pocit nepohodlí a tíže ve střevě, je nezbytné, aby v každodenní stravě člověka byly nezbytně potraviny bohaté na vlákninu. Existují dva typy rozpustných a nerozpustných vláken.

Co je lepší než otruby nebo vlákniny?

autor: lékař Gulenko S.V.

Otruby a rostlinné vlákno jsou součástí mnoha diet jako integrální součást, která podporuje trávení a zdraví těla. Na jedné straně je to kvůli přítomnosti obrovského množství pozitivních vlastností těchto produktů, na druhé straně existují určité omezení jejich použití. Mohou všichni používat tyto neocenitelné výživové doplňky, v jakém množství a co je lepší: otruby nebo vlákniny? Pokusíme se pochopit tyto problémy.

Dieta po odstranění kamenů z žlučníku

Doktor A.Deryushev

Po odstranění žlučníku může vzniknout řada potíží s trávením, které lze řešit nejen léky, ale také pomocí dobře vyvinuté stravy, dodržováním určitých závazných pravidel. Tím se zabrání problémům, které vznikají při tvorbě takzvaného postcholecystektomického syndromu.

Menu po resekci žaludku

autor: doktor, Ph.D. Gintovt O.I.

Resekce žaludku je poměrně složitá operace, při které je odstraněna značná část žaludku a korelace orgánů trávicího systému se radikálně mění. Po operaci se objem žaludku prudce snižuje a výživa na vstupu klesá okamžitě nejen do žaludku, ale také do tenkého střeva. Proto ve stravě pacientů, kteří podstoupili tuto operaci, existuje několik důležitých rysů.

Dieta po laparoskopii

autor: doktor Tyutyunnik DM

Laparoskopická chirurgie je jednou z nejinovativnějších metod léčby a detekce mnoha patologických změn a dalších onemocnění. Ale i přes to, že po provedení takové operace dochází k oživení organismu mnohem rychleji než k operaci v dutině, dieta po takovém postupu by měla splňovat řadu nezbytných požadavků.

Dieta s membránou kýly

Autor: doktor Derjushev A.N.

Doporučená strava pro diafragmatické kýly není pouze několik tipů na používání určitých produktů, ale spíše soubor aktivit, které zaujímají významné místo v celkovém plánu léčby této nemoci. Stejně jako u mnoha onemocnění gastrointestinálního traktu, s membránovými herniemi se doporučuje častější jídla, ale objem porcí se sníží.


Thiy Arabština Maďarština Bulharština Portugalština Rumunština Vietnamština Litva Řečtina Angličtina Italština Gruzínština Turečtina Arménština
Azerbaijani bengálština srbština makedonština irština němčina finština hindština slovenština turečtina čínština čínština Yavánština korejština Panjabi Španělsko