Zranění prsu

autor: lékař Ambrosova I.A.

Nezapomeňte ani na menší modřinu nebo modřinu, která se objeví na hrudi, protože v důsledku kontuze prsu někdy vzniká nádor.

Atherom prsu

autor: doktor Leshkov V.E.

Atheroma je novotvar způsobený zánětem mazové žlázy, který obsahuje mazové tajemství vylučované touto žlázou. Venku to vypadá, že vzdělání silně vyčnívá nad kůží. Může se objevit kdekoli na těle, ale obvykle se lékaři musí potýkat s ateromy na pokožce hlavy, krku a zádech, na obličeji (na nosolabiálním trojúhelníku nebo hřebenech obličeje), kolem genitálií (šourku, perineu, velkých pysků nebo pubis) na hrudi (toto onemocnění se nazývá prsní žláza).

Zánět cysty prsu

autor: lékař Mirnaya E.V.

Cysta prsní žlázy je patologická forma v prsní tkáni, která je dutina obklopená kapslí a naplněna kapalinou. Cysty jsou množné a individuální.

Hlavním důvodem pro vznik cysty prsu je hormonální nerovnováha, jmenovitě zvýšení produkce hormonálního estrogenu.

Srdce sliznice

autor: lékař Maleva O.V.

Hrudní žlázy v každodenním životě se nazývají mléčné žlázy umístěné na přední hrudní stěně. Výskyt bolesti v mléčných žlázách ospravedlňuje obavy každého člověka.

Cyst v prsou

autor: doktor Fedorenko NS

Zdraví žen bylo vždy a zůstává dnes velmi důležitým a vzrušujícím tématem pro všechny generace žen od dívčích až po babičky. A jedním z nejnaléhavějších problémů zdraví žen je zdraví mléčných žláz.

Mezi ženskými nemocemi velmi často u nezkrotovaných žen v dospělém věku ve věku od 35 do 55 let existuje takové nepříjemné onemocnění, jako je prsa prsu.

Nejprve nalákněte kojením

autor: doktor Samoilova MA

Jaká matka nechce dát svým dětem to nejlepší? Zvláště pokud jde o potraviny. První šest měsíců života dítěte je jedinou nejcennější a nepostradatelnou je mléko.

Mnoho lékařů nedoporučuje dokonce dopaivat dětskou vodu, protože mateřské mléko je 80% vody. Kromě toho vám nabízíme vodu nebo čaj, riskujete, že způsobíte pokles produkce mateřského mléka.

Zhutnění v prsou

autor: doktor Patwakanyan Nana

Konsolidace v prsu je jedním nebo více uzlů, které se tvoří, knoflíky nebo jiné změny v mléčné žláze. Mohou být doprovázeny bolestivými pocity, sekrety z bradavek, vnější změny prsou. Těsnění mohou být fyziologická i patologická. Také lze pozorovat nejen u žen, ale také u mužů a dětí.

Mastopatie s kojením

autor: pediatr Shainoga Т.V.

Mastopatie je onemocnění spojené se zánětlivým procesem v prsní tkáni. U 90% primiparózních žen dochází k mastitidě během kojení a výskyt tohoto onemocnění může také nastat bez ohledu na těhotenství a porod.
Vývoj laktační (postpartální) mastitidy je spojen s laktostázou a mikrotrhlinami na bradavkách.

Epidermální stafylokoky v mateřském mléce

autor: doktor, Ph.D. Andreeva S.G.

Epidermální stafylokok je bakterie, která obývá lidskou pokožku (odtud název) jako součást normální mikroflóry. Nežíváme se všemi mikroorganismy ve stavu konfrontace. Desítky druhů koexistují s člověkem, nejenže nepoškodí, ale také se účastní udržení určité rovnováhy.

Stafylokoky v mateřském mléce

autor: lékař Gulenko S.V.

Často při kojení existuje problém mikrobiální kontaminace mléka podmíněně patogenními mikroorganismy. A často příčinou je zlatý Staphylococcus aureus.

Jak rychle postihnout dítě před kojením

autor: pediatr Shainoga Т.V.

Není tak snadné rozhodnout se, že dítě vyřadí z kojení.
Je-li možné dítě ztratit od kojení? Nejlepší je počkat na to, aby dítě opustilo mateřské mléko, ale v každém případě se to může stát v různých časech.


Thiy Arabština Maďarština Bulharština Portugalština Rumunština Vietnamština Litva Řečtina Angličtina Italština Gruzínština Turečtina Arménština
Azerbaijani bengálština srbština makedonština irština němčina finština hindština slovenština turečtina čínština čínština Yavánština korejština Panjabi Španělsko