Masáž pro Parkinsonovu chorobu

autor: doktor Tyutyunnik DM

Při takovém onemocnění, jako je Parkinsonova nemoc, je masáž považována za velmi důležitou techniku, protože pacient ztrácí schopnost volného pohybu. Masáž podporuje obnovu pohyblivosti svalů, je však obzvláště důležité, aby měla pozitivní účinek na centrální nervový systém. Když je masáž parkinsonismu žádoucí denně, nebo alespoň každý druhý den. Při komplexní terapii to dává vynikající výsledek.

Dieta pro Parkinsonovu chorobu

autor: lékař Sholenkina О.N.

Parkinsonova choroba je chronické onemocnění centrálního nervového systému, které je založeno na poruše metabolismu dopaminu (látka, při které se v lidském těle vyskytují nervové impulsy spojené s prováděním motorických činů), klinicky se projevuje onemocnění motorickými poruchami.

Prognóza Parkinsonovy choroby

autor: doktor Makarenkova T.Yu.

Parkinsonova choroba je neustále se rozvíjející onemocnění centrálního nervového systému s neurodegenerativní povahou, která má chronický průběh. V této nemoci mozkové buňky produkují nebo nevyrábějí v malých množstvích dopamin - neurotransmiter, který zajišťuje normální životnost neuronů v lidském mozku. Při nepřítomnosti dopaminu narušují neurony v mozku jejich životně důležité funkce a následně umírají, což vede k projevům charakteristických klinických příznaků.

Léky proti Parkinsonově chorobě

autor: doktor Tyutyunnik DM

Parkinsonova nemoc je obvykle nazývána chronickým onemocněním, což je typické pro osoby staršího věku. K onemocnění dochází v souvislosti s ničením a smrtí neuronů středního mozku a dalších částí centrálního nervového systému.


Thiy Arabština Maďarština Bulharština Portugalština Rumunština Vietnamština Litva Řečtina Angličtina Italština Gruzínština Turečtina Arménština
Azerbaijani bengálština srbština makedonština irština němčina finština hindština slovenština turečtina čínština čínština Yavánština korejština Panjabi Španělsko