Pooperační sutura

Obecně platí, že hojení ran závisí na celkovém odporu těla a samotné pokožce. Při léčbě poranění není vždy možné dosáhnout hojení podle typu primárního napětí, které je spojeno s komplikacemi - potlačením sekundárního šití a mikrobiální lýzou kožní chlopně.

Švy po císařském rozdělení se rozdělily

autor: doktor Novikova S.P.

Císařský řez je operace, ve které jsou všechny vrstvy břišní stěny porodu odříznuty, stejně jako stěna dělohy a dítě je odstraněno. Tato operace se provádí, pokud přirozeným způsobem dochází k ohrožení života a zdraví matky nebo dítěte.

Stehy z děložního čípku

autor: lékař Ambrosova I.A.

Téměř 40% potratů se vyskytlo v důsledku ICS (ischemická-cervikální nedostatečnost). Tato patologie nastává na pozadí selhání děložního krku a bolestivého otevírání dělohy. Tento stav v druhém trimestru těhotenství znamená prolaps močového měchýře nebo výtok plodové vody. Ve třetím trimestru těhotenství může ICI způsobit předčasné porod.

Jak odstranit švy

Autor: doktor Cazonova O.I.

Chirurgické stehy jsou nejčastějším dosavadním způsobem kombinace biologických tkání: stěny orgánů nebo okraje rány různých míst, které se používají k zastavení krvácení nebo při chirurgickém zákroku. Pro šití použijte různé materiály pro chirurgické šicí materiály: neabsorbovatelné nebo vstřebatelné nitě syntetického nebo biologického původu, stejně jako kovový drát.

Hematom při porodu

autor: lékař Krivega M.S.

Ne každý snadno dostane děti, někteří rodiče a jejich děti platit za štěstí, že jsou spolu příliš drahé, že dostane zdravotní problémy. Naneštěstí nelze zabránit všem. Hematom, který se vyskytuje při narození, se tyto nemoci označují.

Predisponovat ke vzniku hematomu takové faktory:

Stehy po podání na perineu

Autor: Kamneva A.N.

Narození dítěte v každé ženě je jiné. U některých žen je práce snadná, bez následků. Naneštěstí jsou však často případy, kdy jsou tkáně děložního hrdla nebo pochvy rozdrceny během porodu. V takových případech je potřeba šití. Následující typy stehů na perineu lze rozlišit.

Krevní sraženiny po porodu

autor: gynekolog Artemova M.V.

Po narození může každá žena po dobu jednoho měsíce pozorovat krevní sraženiny - lochii. Během prvních týdnů po porodu vypadá jako menstruační šarlat. Po chvíli získávají světlý odstín a nakonec se stávají zcela bílé nebo průhledné. To se děje z jediného důvodu, že po narození vypadá děloha jako jedna otevřená rána, zejména v místě, kde byla placenta připojena. Proto je špinění zcela přirozený jev.

Stehy po epiziotomii

Autor: Krivega MS doktor

Epizootomie je operace, kterou porodník-gynekolog provádí během porodu. To spočívá ve skutečnosti, že perineum a tkáně leží hlouběji na skalpelu. Jedná se o nucené opatření, jestliže existuje nebezpečí prasknutí perineu, protože dítě má velkou hlavu nebo špatnou roztažnost vaginálních stěn u porodní ženy. Někdy se epizootomie provádí v těch případech, kdy je potřeba urychlit proces narození během pokusů: ohrožuje život dítěte nebo matky.


Thiy Arabština Maďarština Bulharština Portugalština Rumunština Vietnamština Litva Řečtina Angličtina Italština Gruzínština Turečtina Arménština
Azerbaijani bengálština srbština makedonština irština němčina finština hindština slovenština turečtina čínština čínština Yavánština korejština Panjabi Španělsko