Naléhavá péče o plicní krvácení

Autor: ambulance lékař Deryushev A.N.

Plicní krvácení je uvolnění z dýchacího ústrojí během kašle čisté krve nebo krve v podobě hojných nečistot do sputa. Plicní krvácení je závažnou a nebezpečnou komplikací různých zánětlivých, specifických nebo nešpecifických respiračních onemocnění, stejně jako maligních nádorů a poškození plic.

Krvácení z nosu u dětí

Nazální krvácení v kmenové frekvenci se řadí mezi první spontánní krvácení a podle různých zdrojů 3-5% z celkového počtu hospitalizovaných v nemocnicích ENT. Pokud dítě jednou dostalo krev z nosu, není tam nic strašného. Bez toho nikdo nevyrůstá. Další rozhovor, pokud krev pojede časem.

Symptomy žaludečního krvácení

Krvácení do žaludku je naléhavým problémem pohotovosti. Zrychlená rychlost života, stres, nepravidelná a špatně kvalitní výživa, nekontrolovaný příjem nesteroidních protizánětlivých léků, peptický vřed žaludku a dvanácterníku, banální zvracení může vést k takové strašné komplikaci. Krvácení z horních částí trávicího traktu je nejčastěji spojeno s peptickým vředem žaludku nebo dvanácterníku. U starších osob se frekvence krvácení zvyšuje v důsledku použití nesteroidních protizánětlivých léků.

První pomoc při krvácení

Autor: ambulance lékař Deryushev A.N.

První pomoc při krvácení pokrývá nejen první pomoc při krvácení a zranění, ale i zlomeniny včetně uzavřených zranění. Lékařská definice traumatu zní takto - náhlý dopad na tělo vnějšího předmětu, který způsobuje anatomické a funkční poruchy.


Thiy Arabština Maďarština Bulharština Portugalština Rumunština Vietnamština Litva Řečtina Angličtina Italština Gruzínština Turečtina Arménština
Azerbaijani bengálština srbština makedonština irština němčina finština hindština slovenština turečtina čínština čínština Yavánština korejština Panjabi Španělsko