Sutura po zápachu cév

Autor: Rudenko M.G.

Císařský řez je dnes mnohem běžnější než předtím. Dnes se tato operace stala téměř jedním z hlavních dodávek. Jeho četnost je v Rusku 10-20%, v průměru asi 15%.

Stehy z děložního čípku

autor: lékař Ambrosova I.A.

Téměř 40% potratů se vyskytlo v důsledku ICS (ischemická-cervikální nedostatečnost). Tato patologie nastává na pozadí selhání děložního krku a bolestivého otevírání dělohy. Tento stav v druhém trimestru těhotenství znamená prolaps močového měchýře nebo výtok plodové vody. Ve třetím trimestru těhotenství může ICI způsobit předčasné porod.

Léčení pooperačních stehů

Během jakéhokoli chirurgického zákroku, dokonce i nejnebezpečnější, bez ohledu na způsob činnosti, dochází k traumatickému poškození okolních tkání. Proto je třeba věnovat pozornost především předcházení vzniku infekce a zrychlení regeneračních procesů. A obecně, hojení ran závisí na celkové odolnosti těla a samotné pokožky.

Švy po operaci

Autor: lékař Iordanskaya A.V.

Místní komplikace v oblasti pooperační rány nejsou tak vzácné, ale naštěstí se ve většině vyskytují bez závažných následků. Často se v oblasti pooperačního švu objevují bolestivost a zarudnutí. Následovat je ze suturovaného rána se může objevit alokace s různým charakterem: purulentní, krvavý, posvátný atd., Který svědčí o vývoji komplikací zánětlivého charakteru, jako je potřísnění švů a možná jejich divergence.

Vakuová aspirace dělohy

autor: doktor Tyutyunnik DM

Vakuová aspirace děložní dutiny je považována za jeden z nejjednodušších a nejspolehlivějších způsobů extrakce obsahu dělohy pro výzkum. Ve srovnání s diagnostickým škrabáním je tato metoda mnohem jemnější, pokud jde o tenkou mukózní membránu dělohy, prakticky ji nenaruší a vede k rozvoji komplikací, například zánětlivých procesů.

Léčba retrochorického hematomu

autor: doktor Tyutyunnik DM

K dnešnímu dni je velmi obtížné přeceňovat naléhavost sociálního a zdravotního problému potratů v situaci prudkého nárůstu úmrtnosti a poklesu porodnosti.

Během menstruace vystupují sraženiny

autor: doktor Fedorenko NS

Od starověku se ženy zajímaly o všechno, co souviselo s funkcí plodnosti, a jakékoliv neobvyklé pocity způsobily úzkost a vzrušení: je všechno v pořádku?
Takže se to děje v současné době, ženy jsou velmi opatrné a opatrné ohledně svého těla a nemohou se jen tak starat o takový jev, jako je přítomnost krevních sraženin během menstruace.

Důsledky laparoskopie u těhotných žen a v myomektomii

autor: doktor Kuznetsov MA

Jako každá jiná operace má laparoskopie své následky a komplikace. Navzdory skutečnosti, že laparoskopie odkazuje na minimálně invazivní chirurgii, je charakterizována stejnými problémy jako u normální operace. V závislosti na typu laparoskopie jsou jeho účinky typické.

Než zpracovat švů po císařském řezu

Autor: lékař Martynenko O.V.

Císařským řezem je bederní operace (laparotomie), při níž se kůže, podkožní tkáň, svaly, peritoneum a děloha vyříznou k extrakci dítěte. Císařský řez se provádí v případě, že riziko možných důsledků pro nezávislou práci převyšuje riziko chirurgického zákroku. Vyrábí se striktně podle pokynů a je plánováno a naléhavé (naléhavé).

Cysta císařským řezem

autor: lékař Demchenko N.I.

V klinické praxi se ligatura píštěle nazývá komplikace pooperačních jizev. Vzniká v důsledku zánětu a hnojení neabsorbovatelných ligatur, s nimiž byla pooperační rána uzavřena.

Kosmetický šev po císařském řezu

Autor: Ambrosova I.A.

Císařským řezem je rozsáhlá kavitární operace, při níž se provádí po sobě následující rozřezání různých měkkých tkání, které po extrakci dítěte musí být také důsledně spojeny pomocí materiálu pro šití.

Jak dlouho trvá řasa po císařském řezu

Autor: Krivega MS doktor

Císařský řez je operace s velkými dutinami. S ním se rozkládá nejen kůže, subkutánní tkáň a svalová vrstva ležící pod nimi, ale také velký svalnatý orgán - děloha. Tyto řezy jsou poměrně velké, protože porodní asistentky potřebují dítě vyloučit z dělohy pohodlně a dělají to velmi rychle.


Thiy Arabština Maďarština Bulharština Portugalština Rumunština Vietnamština Litva Řečtina Angličtina Italština Gruzínština Turečtina Arménština
Azerbaijani bengálština srbština makedonština irština němčina finština hindština slovenština turečtina čínština čínština Yavánština korejština Panjabi Španělsko