Typy krvácení a způsoby, jak je zastavit

Autor: chirurg Yurevich VV

Krvácení je tok krve z cév buď navenek, nebo do jakékoliv dutiny těla. Krvácení je rozděleno na následující typy. V závislosti na umístění odtoku krve mohou být:

Symptomy žaludečního krvácení

Krvácení do žaludku je naléhavým problémem pohotovosti. Zrychlená rychlost života, stres, nepravidelná a špatně kvalitní výživa, nekontrolovaný příjem nesteroidních protizánětlivých léků, peptický vřed žaludku a dvanácterníku, banální zvracení může vést k takové strašné komplikaci. Krvácení z horních částí trávicího traktu je nejčastěji spojeno s peptickým vředem žaludku nebo dvanácterníku. U starších osob se frekvence krvácení zvyšuje v důsledku použití nesteroidních protizánětlivých léků.

Příčiny krvácení z nosu

Příčiny mohou být rozděleny na lokální, nazální a obecné, vyplývající z určitých onemocnění těla. Nazální krvácení v kmenové frekvenci se řadí mezi první spontánní krvácení a podle různých zdrojů 3-5% z celkového počtu hospitalizovaných v nemocnicích ENT. Krvácení z nosu se často objevuje náhle a může být doprovázeno významnou ztrátou krve.

Symptomy vnitřního krvácení

Autor: Surgeon Denisov M.M.

V moderní chirurgii je zvláštní pozornost věnována vnitřnímu krvácení. To je způsobeno skutečností, že vnitřní krvácení je mnohem obtížnější diagnostikovat než otevření. To znamená, že poskytovaná lékařská pomoc může být příliš pozdě. Interní nazývané krvácení, charakterizované odtokem krve do přirozené dutiny těla nebo uměle vytvořenými prostory.

V závislosti na množství průtoku krve se rozlišují tři stupně krvácení: střední, střední a těžké.

Polypy ve střevech: symptomy a léčba

Autor: abdominální chirurg Denisov M.M.

Polyp střeva se stále častěji rozšiřuje. Polypy jsou benigní novotvary, které jsou tvořeny z epitelu, který obklopuje střeva zevnitř. V závislosti na místě jsou izolovány polypy malého, tlustého střeva a konečníku. Nebezpečí polypů spočívá v tom, že pod vlivem určitých faktorů získávají maligní charakter, tj. Jsou maligní. Bylo zjištěno, že muži jsou nemocní několikrát častěji než ženy.

Hirschsprungova choroba

Autor: doktor Derjushev A.N.

Megacolon, také známý jako Hirschsprungova choroba (dánský pediatr Hirschprung již v roce 1886, který na něm hovořil na schůzi Berlínské společnosti pediatrů), Chagasova choroba (Chagasova choroba), idiopatický megakolon atd. Představuje významný nárůst velikosti tlustého střeva velmi různorodého původu. Sigmoidální tlusté střevo je častěji postiženo.

Rakovina střev 4. stupně

Autor: abdominální chirurg Denisov M.M.

V závislosti na místě je izolována rakovina malého a tlustého střeva. Proto v tématu 4 stupně rakoviny tlustého střeva mohou být považovány za samostatné. Délka tenkého střeva je 80% celého střeva, ale výskyt tohoto nádoru je velmi malý: benigní novotvar 3-5%, maligní 1%.

Výrobky s vláknem pro střeva

autor: lékař Polevskaya K.G.

Aby se odstranil pocit nepohodlí a tíže ve střevě, je nezbytné, aby v každodenní stravě člověka byly nezbytně potraviny bohaté na vlákninu. Existují dva typy rozpustných a nerozpustných vláken.

Nejprve nalákněte kojením

autor: doktor Samoilova MA

Jaká matka nechce dát svým dětem to nejlepší? Zvláště pokud jde o potraviny. První šest měsíců života dítěte je jedinou nejcennější a nepostradatelnou je mléko.

Mnoho lékařů nedoporučuje dokonce dopaivat dětskou vodu, protože mateřské mléko je 80% vody. Kromě toho vám nabízíme vodu nebo čaj, riskujete, že způsobíte pokles produkce mateřského mléka.

Epilepsie u kojenců: znaky, diagnóza a léčba

autor: doktor Zheludkov AS

Epilepsie je chronické onemocnění mozku způsobené super silnými neuronálními výboji v jeho kůře a vede k narušení autonomních, motorických, citlivých a duševních funkcí.

Nízký hemoglobin u dítěte

autor: Shevcherko N.G.

Vzhled jiného člověka v našem světě - dotek a nezapomenutelný, nejdůležitější a nejsvětlejší okamžik. Mladá matka může okamžitě cítit mnoho nepřiměřených obav a pochybností, a proto je důležité být předem informováni a mít představu o tom, jak může být právě první rok dítěte.

Zavedení doplňkového krmení kojením

autor: Shevcherko N.G.

Jedná se o některé principy, které představují doplňkové potraviny pro dítě s přírodním krmením.


Thiy Arabština Maďarština Bulharština Portugalština Rumunština Vietnamština Litva Řečtina Angličtina Italština Gruzínština Turečtina Arménština
Azerbaijani bengálština srbština makedonština irština němčina finština hindština slovenština turečtina čínština čínština Yavánština korejština Panjabi Španělsko