Žluto tělo ve vaječníku

autor: gynekolog Ambrosova IA

Žluté tělo ve vaječníku je dočasná intrasekrétní žláza, která se vytváří na místě prasklého graafovaya vesicle. Při jeho vývoji získává tato forma hustou konzistenci.

Senzace po punkci folikulů

autor: doktor Fedorenko NS

Již za lekcími lékaři a shromažďováním různých certifikátů, lékařských zpráv, analýz. Již za přípravnou fází přijímání speciálních léků. Jste odhodlaní a rozhodli jste se. Před poruchami folikulů a vy jste trochu úzkostliví a vyděšení.

Cyst žlutého těla pravého vaječníku během těhotenství

autor: lékař Krivega M.S.

Žluté tělo se každé ženě objevuje několikrát po celém svém životě. Jedná se o druh dočasného endokrinního orgánu, který vzniká ve vaječníku, který má vlastní vývojový cyklus. Vyskytuje se na místě tohoto folikulu v jednom z vaječníků, ve kterém vajíčko zralo. Toto vejce po zrání spadá do děložní trubice a potom do dutiny dělohy, kde musí splňovat spermie, které ho oplodí. Tento proces uvolňování zralého vajíčka se nazývá ovulace.

Těhotenství po laparoskopii v případě polycystózy

autor: doktor Kuznetsov MA

Těhotenství v syndromu polycystických vaječníků velmi závisí na samotné ženě. Chcete-li porodit plnohodnotné dítě, může žena podstoupit nejen konzervativní terapii, ale i podstoupit operaci a zkusit kombinovanou léčbu. Kombinovaná terapie zahrnuje konzervativní léčbu před a po operaci.

Krevní sraženiny po porodu

autor: gynekolog Artemova M.V.

Po narození může každá žena po dobu jednoho měsíce pozorovat krevní sraženiny - lochii. Během prvních týdnů po porodu vypadá jako menstruační šarlat. Po chvíli získávají světlý odstín a nakonec se stávají zcela bílé nebo průhledné. To se děje z jediného důvodu, že po narození vypadá děloha jako jedna otevřená rána, zejména v místě, kde byla placenta připojena. Proto je špinění zcela přirozený jev.

Šveste po děloze po císařském řezu

Autor: doktor Ivanova Yu.A.

Císařský řez je jedním ze způsobů, jakým dítě narozené, spočívá v tom, že se během chirurgického zákroku střídají různé měkké tkáně (které jsou pak švami) a dítě je extrahováno z matky břicha. Pro tuto metodu existuje několik typů řezů kůže a dělohy.

Vakuová aspirace dělohy

autor: doktor Tyutyunnik DM

Vakuová aspirace děložní dutiny je považována za jeden z nejjednodušších a nejspolehlivějších způsobů extrakce obsahu dělohy pro výzkum. Ve srovnání s diagnostickým škrabáním je tato metoda mnohem jemnější, pokud jde o tenkou mukózní membránu dělohy, prakticky ji nenaruší a vede k rozvoji komplikací, například zánětlivých procesů.

Během menstruace vystupují sraženiny

autor: doktor Fedorenko NS

Od starověku se ženy zajímaly o všechno, co souviselo s funkcí plodnosti, a jakékoliv neobvyklé pocity způsobily úzkost a vzrušení: je všechno v pořádku?
Takže se to děje v současné době, ženy jsou velmi opatrné a opatrné ohledně svého těla a nemohou se jen tak starat o takový jev, jako je přítomnost krevních sraženin během menstruace.

Antikoncepce v křečových žilách dolních končetin

autor: doktor Dobryanets AI

Náš život není jen řekou, která protéká kanálem, ale spíše vodopádem, který padá šílenou rychlostí. Moderní žena, která se snaží zachytit všechno, si nemůže dovolit překvapení v podobě neplánovaného těhotenství, které ohrozí její kariéru, plány a vztahy se svým milovaným. K vyřešení tohoto problému se hormonální antikoncepce považují za populární prostředky.


Thiy Arabština Maďarština Bulharština Portugalština Rumunština Vietnamština Litva Řečtina Angličtina Italština Gruzínština Turečtina Arménština
Azerbaijani bengálština srbština makedonština irština němčina finština hindština slovenština turečtina čínština čínština Yavánština korejština Panjabi Španělsko