Blokáda kožovitého kloubu

autor: lékař Kulagina Yu.V.

Jedním z nejčastějších onemocnění svalového a kosterního systému je calcaneal kloub. Tato patologie je zjištěna u 26% pacientů starších 40 let a ve věkové skupině starších 70 let - již trpí tímto onemocněním 88% pacientů.

Blokáda páteře: indikace a účinnost

autor: doktor Maslak AA

Bolest je jistým znamením, že v těle je něco špatně. Informuje nás o přítomnosti patologie, ať už je funkční nebo pochází z organické úrovně. Ale někdy a s prodlouženou bolestí, téměř vždy, bolest není tolik signál, ale také příčina patologie (i když sekundární).

AV blokáda 2. stupně

autor: doktor Pyataeva Margarita

Navzdory obrovskému počtu metod diagnostiky onemocnění srdce je jednou z nejvíce přístupných a informativních studií stále elektrokardiografie. EKG umožňuje odhalit nejen infarkt myokardu, ale i změny nebo poruchy vodivosti elektrického pulsu v srdci, a ne vždy jsou tyto změny doprovázeny stížnostmi pacienta. Příkladem takové patologie je atrioventrikulární blokáda 2. stupně.

Neúplná blokáda větve vlevo

autor: doktor Pyataeva Margarita

Když se zchladíme nekonečným kýcháním a kašláním, téměř každý ví, jak jednat. Někdo dělá květinový květ v receptu babičky a někdo jít do lékárny pro obvyklý paracetamol nebo zcela nový zázračný lék. Nicméně, mnoho obyčejných lidí je úplně ztraceno, když srdce je u zraku.

Blokáda pravé nohy svazku

autor: kardiolog Makarenkova T.Yu.

Blokáda pravého svazku svazku je patologická abnormalita v práci vedoucího systému srdce, v němž je elektrický impuls, který přichází z atrioventrikulárního uzlu do pravé komory, zpomalen nebo nepřítomen. Existuje úplná a částečná blokáda pravé nohy obce Gis.

Důsledky úplného zablokování levé větve větve

autor: lékař-rehabilitolog Maslak AA

Srdce je jedinečný orgán, který se řídí sám, má samočinnost, samozřejmě s přihlédnutím k potřebám těla a nikoliv bez zásahu do práce nervového a endokrinního systému. Tento orgán není jen vak svalu, který je čerpadlem pro čerpání krve, srdce je mnohem složitější, než by se mohlo zdát.

Neúplná blokáda pravé větve větve

autor: kardiolog Merter M.V.

Nedokončená blokáda pravé nohy jeho svazku (zkráceně jako NBPPG) je částečným porušením průchodnosti elektrického pulsu přes pravou nohu svazku.

CA-blokáda 2. stupně 2. typu

autor: ambulance lékař sobota AA

Sinoatriální blokáda je jedním z typů arytmií, kdy je impulz narušen v srdcových vláknech v místě, kde dochází ke spojení mezi sinusovým a atrioventrikulárním uzlem. Může mít několik stupňů a typů. Závisí na úrovni poškození tohoto připojení.

CA-blokáda druhého stupně 1. typu

autor: kardiolog Makarenkova T.Yu.

Sinoatriální blokáda je patologií vodivého systému srdce, charakterizovaného zhoršením vedení pulsu, který se pohybuje od sinusového uzlu k předsíni.

Blokáda levé komory srdce

autor: doktor Vasil'tsov AG

Srdeční sval má zvláštní vlastnosti ve srovnání s jinými orgány lidského těla. Jednou z těchto vlastností je vodivost impulsů, které vznikají ve speciálních strukturách srdeční tkáně. Někdy se stává, že impuls není přenášen buňkami srdce. Takové státy se nazývají blokády.

První pomoc při angínu a infarktu myokardu

Autor: ambulance lékař Deryushev A.N.

Angina pectoris a infarkt myokardu odkazují na takový běžný pojem jako je ischemická choroba srdeční. Koronární onemocnění srdce (CHD) je charakterizováno nesouladem mezi příjmem krve, bohatým na kyslík a buňkami myokardu a potřebou kyslíku pro tyto buňky. Tento nedostatek kyslíku způsobuje hladovění kyslíkem (hypoxii) a poté ischémii buněk a tkání. Při srdečním záchvatu tento proces končí nekrózou.


Thiy Arabština Maďarština Bulharština Portugalština Rumunština Vietnamština Litva Řečtina Angličtina Italština Gruzínština Turečtina Arménština
Azerbaijani bengálština srbština makedonština irština němčina finština hindština slovenština turečtina čínština čínština Yavánština korejština Panjabi Španělsko