Masť z hnisavých ran

Autor: doktor Derjushev A.N.

Léčba hnisavých ran je velmi důležitá, protože přítomnost hnisu v ráně je důsledkem infekce a znamená, že rána může mít uzavřené dutiny, nekrotické tkáně bez krevního zásobení a dokonce možná i přítomnost cizorodých těl uvězněných v ráně.

Rany v jazyku

Autor: lékař Iordanskaya A.V.

Častěji zranění traumatické povahy jazyka mají vzhled povrchových ran způsobených skusem (během žvýkání nebo epileptickým záchvatem), který traumatizuje ostrý okraj zlomeného nebo kazivého zubu, kosti z jídla nebo ostrých předmětů, jako je vidlice, tužka apod.

Léčba řezaných ran

Autor: Surgeon Denisov M.M.

Řezané rány jsou rány, které byly aplikovány ostrými předměty (například nůž). Podobný typ rány je charakterizován velkým krvácením, bolestí, divergencí okrajů. Krvácení závisí na počtu, stejně jako na povaze poškozených plavidel.

Léčba hnisavých ran

Hnisavá rána je charakterizována přítomností hnisu, tkáňové nekrózy, vývoje mikrobů, otoku tkání, absorpce toxinů. Principy léčby hnisavých ran jsou založeny na učení o procesech vyskytujících se v ráně při jeho hojení a na podmínkách, které podporují regeneraci. Úkoly: odstranění hnisových a nekrotických tkání; snížení edému a exsudace; kontrola mikroorganismů.


Thiy Arabština Maďarština Bulharština Portugalština Rumunština Vietnamština Litva Řečtina Angličtina Italština Gruzínština Turečtina Arménština
Azerbaijani bengálština srbština makedonština irština němčina finština hindština slovenština turečtina čínština čínština Yavánština korejština Panjabi Španělsko