Může být Parkinsonova nemoc vyléčena?

autor: doktor Angela Apercoy

Parkinsonova choroba je chronické onemocnění. V současné době moderní medicína nezná léky nebo jiné metody, které by mohly zcela vyléčit onemocnění. Správné používání moderních metod terapie však může účinně bojovat proti hlavním projevům onemocnění, což snižuje jejich závažnost. Je možné udržovat profesionální a rutinní denní aktivity na správné úrovni.

Prognóza Parkinsonovy choroby

autor: doktor Makarenkova T.Yu.

Parkinsonova choroba je neustále se rozvíjející onemocnění centrálního nervového systému s neurodegenerativní povahou, která má chronický průběh. V této nemoci mozkové buňky produkují nebo nevyrábějí v malých množstvích dopamin - neurotransmiter, který zajišťuje normální životnost neuronů v lidském mozku. Při nepřítomnosti dopaminu narušují neurony v mozku jejich životně důležité funkce a následně umírají, což vede k projevům charakteristických klinických příznaků.

Nová léčba Parkinsonovy nemoci

autor: doktor Detkov VA

Parkinsonova choroba je chronické progresivní onemocnění nervového systému.
Je založen na smrti neuronů některých částí centrálního nervového systému. Nejdříve se jedná o nejdůležitější centra extrapyramidového systému (černé látky) a koncového mozku (bledá koule). V důsledku zničení nervových buněk se hladina dopaminu snižuje. To snižuje fungování vodivých neuronů (pro ně je dopamin hlavním vysílačem nervového impulsu); normální regulace svalů je narušena. A také je narušena normální rovnováha mezi dopaminem a neuronem závislým na prutu. Ty druhé zvyšují svou činnost.

Kolik žije s Parkinsonovou chorobou

autor: lékař Slyusareva L.V.

Žijí stejně, jako jsou zdraví, kvalita života je poněkud horší. Je to nevyléčitelné chronické onemocnění nervového systému, které neovlivňuje životnost.


Thiy Arabština Maďarština Bulharština Portugalština Rumunština Vietnamština Litva Řečtina Angličtina Italština Gruzínština Turečtina Arménština
Azerbaijani bengálština srbština makedonština irština němčina finština hindština slovenština turečtina čínština čínština Yavánština korejština Panjabi Španělsko