Kompletní blokace pravé větve větve

autor: doktor Pyataeva Margarita

Lékař vás udělal elektrokardiogram: vyzařovací přístroj, celou hromadu drátků s přísavkami a dlouhou pásku pokrytou záhadnými křivkami. Co říkají tyto zuby a zvonky?

Stručně řečeno, technik dekódování EKG bohužel neřekne. Je však možné a nezbytné pochopit příčiny a význam těchto změn, které specialisté identifikují. Například pokud je to nepohodlná zkratka - PBSCH, známý také jako úplná blokáda pravé nohy svazku.

Dieta po operaci bypassu

autor: doktor Moroz AA

Aortokoronární bypass (CABG) je jednou z nejzávažnějších operací srdce pro komplikace ischemické choroby srdeční (IHD). Taková operace se provádí u pacientů s výrazně zúženým nebo ucpaným lumenem koronárních tepen. Účelem této operace je vytvořit nové způsoby průtoku krve, obcházet zúžené a ucpané cévy, aby byl srdeční sval poskytován s dostatečným přístupem k kyslíku a živinám a tím pomohl normálnímu fungování kardiovaskulárního systému.

Komplikace aortokoronárního posunu

autor: doktor Kochetkova Olga

Po dlouhou dobu zaujímá vedoucí postavení v důsledku úmrtnosti kardiovaskulární onemocnění. Ne správná výživa, sedavý životní styl, špatné návyky - to vše negativně ovlivňuje zdraví srdce a cév. Případy mrtvice a srdečních záchvatů se u mladých lidí stávají častými, vysoký cholesterol a proto jsou aterosklerotické vaskulární léze téměř každou sekundu. V této souvislosti je práce srdečních chirurgů velmi, velmi.

Blokáda pravé srdeční komory

autor: kardiolog Kulagina Yu.V.

Často se stává, že termíny kardiologů a nepochopitelné záznamy v popisu EKG vyděsit a zmást pacienty, což vede k výskytu neexistujících diagnóz v každodenním životě. Blokáda pravé srdeční komory srdce je špatným názvem zcela odlišného konceptu. Proto není zbytečné objasnit a pochopit "blokády" a "komory".

Naléhavá péče o plicní krvácení

Autor: ambulance lékař Deryushev A.N.

Plicní krvácení je uvolnění z dýchacího ústrojí během kašle čisté krve nebo krve v podobě hojných nečistot do sputa. Plicní krvácení je závažnou a nebezpečnou komplikací různých zánětlivých, specifických nebo nešpecifických respiračních onemocnění, stejně jako maligních nádorů a poškození plic.

První pomoc při arytmii

autor: ambulance lékař sobota AA

Každá z nás pravidelně s fyzickou námahou nebo po ní, někdy s úplným odpočinkem během spánku, existují pocity v oblasti srdce ve formě přerušení, blednutí, rychlý srdeční tep. To nutně neznamená, že existuje nějaké srdeční onemocnění. Dokonce i u zdravých lidí se v srdci vyskytují nepravidelnosti, ale to se děje zřídka a zpravidla netrvá dlouho a prochází samo.

Naléhavá péče o hypertenzní krizi

Autor: doktor Derjushev A.N.

Hypertenzní krize je stav charakterizovaný prudkým zvýšením krevního tlaku nad 180/120 nebo individuálně vysokými hodnotami. Komplikovaná krize je doprovázena neurologickými příznaky - bolesti hlavy, závratě, parestézie.

Naléhavá péče o gastrointestinální krvácení

Autor: ambulance lékař Deryushev A.N.

Akutní krvácení z gastrointestinálního traktu je komplikací více než stovky onemocnění různých etiologií. Závažnost tohoto problému může být řečena takovou skutečností - s pozdějším poskytováním nouzové péče a pozdní hospitalizací pacientů s probíhajícím gastrointestinálním krvácením - míra úmrtí může být až 29% případů.

Srdeční záchvat - příčiny a léčba

Autor: doktor Buren'kova NV

Myslím, že mnozí z vás slyšeli o takovém onemocnění, jako je akutní infarkt myokardu. A kolik z vašich přátel trpělo touto chorobou. Akutní infarkt myokardu je jednou z nejčastějších onemocnění na světě. Úmrtnost představuje asi třetinu všech nemocných. Riziko opětovného onemocnění zůstává po infarktu vysoké.

Rozsáhlý infarkt

Autor: ambulance lékař Deryushev A.N.

Infarkt myokardu - akutní hladovění kyslíkem (hypoxie) srdečního svalu - myokardu, ke kterému dochází při zablokování koronární cévy, což je jedna z krevních cév, která zásobuje myokardu krví bohatou na kyslík. Tento stav se obvykle náhle objevuje ostře, ale objevuje se na pozadí dlouhého procesu změn cévní stěny. Podobné změny jsou spojeny s tvorbou aterosklerotických plátů jako projevu obecného procesu aterosklerózy.


Thiy Arabština Maďarština Bulharština Portugalština Rumunština Vietnamština Litva Řečtina Angličtina Italština Gruzínština Turečtina Arménština
Azerbaijani bengálština srbština makedonština irština němčina finština hindština slovenština turečtina čínština čínština Yavánština korejština Panjabi Španělsko