Složení v prsu u dětí

autor: pediatr Zheludkov AS

Kondenzace v prsu u dětí může nastat z různých důvodů. Příčinou může být růst nádoru (častěji fibroadenom). U dívčích může být zhutnění (telarhex) v prsu výsledkem předčasného nástupu aktivity pohlavních orgánů (vaječníků). Zvláštním zájmem je však nárůst prsní žlázy - gynekomastie.

Široká hrudník u žen

autor: doktor Vasil'tsov AG

V dávných dobách byl učiněn jistý předpoklad, podle něhož lidé s určitými znaky struktury těla (habitus nebo ústavu) mají zvýšené riziko "získávání" určitých onemocnění.

Těžnost v hrudi

autor: doktor Tarasova Olga

Mnoho, přinejmenším jednou v životě, zažilo nepříjemné pocity v retrográdní oblasti. Důvody mohou být velmi rozmanité. Jedině doktor může určit, od čeho tato podmínka vznikla.

Někdy je nutné provést řadu studií, které by objasnily obraz.
Může se projevit nepohodlí v retrosternační oblasti: jako bolest, udušení, tlak, pocit pálení. Závisí to na tom, jaký konkrétní orgán, umístěný v oblasti hrudníku, dává signály tísně.

Epidermální stafylokoky v mateřském mléce

autor: doktor, Ph.D. Andreeva S.G.

Epidermální stafylokok je bakterie, která obývá lidskou pokožku (odtud název) jako součást normální mikroflóry. Nežíváme se všemi mikroorganismy ve stavu konfrontace. Desítky druhů koexistují s člověkem, nejenže nepoškodí, ale také se účastní udržení určité rovnováhy.

Wenhead bradavky: příčiny, příznaky a léčba

Autor: Krivega MS doktor

Wen nebo lipom je benígní nádor rostoucí z tukové tkáně na místech, kde je tučná tkáň (to není jen pod kůží, kde mnoho sní o snížení objemu, ale také kolem některých vnitřních orgánů). Wen se také může nacházet na bradavkách, někdy symetricky na obou mléčných žlázách.

Atherom prsu

autor: doktor Leshkov V.E.

Atheroma je novotvar způsobený zánětem mazové žlázy, který obsahuje mazové tajemství vylučované touto žlázou. Venku to vypadá, že vzdělání silně vyčnívá nad kůží. Může se objevit kdekoli na těle, ale obvykle se lékaři musí potýkat s ateromy na pokožce hlavy, krku a zádech, na obličeji (na nosolabiálním trojúhelníku nebo hřebenech obličeje), kolem genitálií (šourku, perineu, velkých pysků nebo pubis) na hrudi (toto onemocnění se nazývá prsní žláza).

Punkce cysty prsu: cíle a techniky

autor: lékař Demchenko N.I.

Cysta je forma, jejíž stěny sestávají z husté pojivové tkáně a obsah může mít jinou povahu (tekutý, slizovitý, krvavý). Rozměry cév prsu se mohou pohybovat od několika milimetrů do 3-5 centimetrů. Při palpaci se cysta sonduje jako bezbolestná hustá forma s hladkými stěnami a rovnoměrným obrysem.

Zhroucení prsů v kojení

autor: endokrinolog Ryauzova E.A.

Těhotenství a porod pozměňují hormonální pozadí ženského těla a připravují ho na krmení novorozence. V mléčných žlázách dochází k velkým změnám.


Thiy Arabština Maďarština Bulharština Portugalština Rumunština Vietnamština Litva Řečtina Angličtina Italština Gruzínština Turečtina Arménština
Azerbaijani bengálština srbština makedonština irština němčina finština hindština slovenština turečtina čínština čínština Yavánština korejština Panjabi Španělsko