Léčba rány při bandážování

autor: ambulance lékař Buren'kova NV

Ve svém životě každá osoba traumatizovala kůži ve větší či menší míře. Proto je důležité znát základní pravidla pro primární ošetření povrchu rány.

Dresy doma: indikace a zásady péče

ambulance lékaře sobota AA

Existují různé typy ran, které jsou rozděleny podle způsobu jejich vzniku, přítomnosti nebo nepřítomnosti mikrobiálních komplikací, hloubky rány v kůži.

Údržba pooperačních stehů

Autor: Krivega MS doktor

Prvních pár dní péče o švy po operaci se provádí v nemocnici, kde byla vyrobena. Lékař odstraňuje každý den sterilní gázový obvaz, který bude nejprve impregnován šitím, léčí okraje stehy zebram (jód se s ohledem na množství alergických reakcí sotva používá), znovu přiloží bandáž, která fixuje pomůcku pro pásku. Během tohoto období (obvykle od 1 do 5 dnů) lékař nedoporučuje, abyste umyli, takže voda nespadá do oblasti pooperační rány.

Tubální ligace u žen

autor: gynekolog Artemova M.V.

Tento postup má chirurgický charakter, který se jinak nazývá lékařskou sterilizací. Během této operace jsou potrubí zablokovány, řezány nebo obvazovány. Operace je považována za jednu z účinných, která zaručuje 99% absence těhotenství. Pouze ne mnoho může přijít, když je průchod pro spermie, a také za nesprávný provoz.

Stehy z děložního čípku

autor: lékař Ambrosova I.A.

Téměř 40% potratů se vyskytlo v důsledku ICS (ischemická-cervikální nedostatečnost). Tato patologie nastává na pozadí selhání děložního krku a bolestivého otevírání dělohy. Tento stav v druhém trimestru těhotenství znamená prolaps močového měchýře nebo výtok plodové vody. Ve třetím trimestru těhotenství může ICI způsobit předčasné porod.

Léčba pooperačních stehů

Autor: Ambrosova I.A.

Velmi často pacienti, kteří podstoupili operaci, se zajímají o to, jak pečovat o pooperační stehy, aby se co nejrychleji nezapálel a nezapomněl.

Za prvé, nejdůležitější věcí v pooperačním období je udržení čistoty v ráně. V lékařských zařízeních se rány ošetřují kožními antiseptiky. Ty zahrnují alkohol, zelenku, jodinol, jodopiperon, foryseptovou barvu apod. Pravidelně se bezprostředně před ošetřením rana promyje peroxidem vodíku a pak se vysuší. Po ošetření podle indikací se aplikuje obvaz, impregnovaný doporučeným lékařem doporučeným lékařem.

Šité po epiziotomii

Autor: lékař Martynenko O.V.

Často v porodnické praxi existují situace, kdy je třeba uložit švů na perineum. Přítomnost stehů vyžaduje mladou maminku, aby se starala o rozkrok, ale žena, která je náhle zaplavena opatrnou péčí o dítě, často zapomíná na sebe. Výsledkem nesprávné péče může být odchylka švů na perineu.

Stehy po podání na perineu

Autor: Kamneva A.N.

Narození dítěte v každé ženě je jiné. U některých žen je práce snadná, bez následků. Naneštěstí jsou však často případy, kdy jsou tkáně děložního hrdla nebo pochvy rozdrceny během porodu. V takových případech je potřeba šití. Následující typy stehů na perineu lze rozlišit.


Thiy Arabština Maďarština Bulharština Portugalština Rumunština Vietnamština Litva Řečtina Angličtina Italština Gruzínština Turečtina Arménština
Azerbaijani bengálština srbština makedonština irština němčina finština hindština slovenština turečtina čínština čínština Yavánština korejština Panjabi Španělsko