Co je mediastinum v lidské fyziologii?

autor: lékař Anastasia Skorykh

Mediastinum je v centru hrudníku. Nad ním je ohraničena hrudníkem, zespodu je bránice, na bocích jsou pleurální dutiny, vpředu - hrudní, za - žebra. Mediastinum je dutina, ve které jsou důležité vnitřní orgány, mastná vrstva, krve a lymfatické cévy.

Široká hrudník u žen

autor: doktor Vasil'tsov AG

V dávných dobách byl učiněn jistý předpoklad, podle něhož lidé s určitými znaky struktury těla (habitus nebo ústavu) mají zvýšené riziko "získávání" určitých onemocnění.

Bolest na hrudníku - příčiny, diagnóza a léčba

autor: doktor Ilona Lesnaya

Existuje spousta onemocnění, při kterých je častá stížnost bolestivost v hrudi různých lokalizací. Někdy je dokonce i vysoce kvalifikovaný lékař těžko pochopitelný, odkud pochází bolest. Bolest v projekci hrudníku může nastat s onemocněními orgánů této lokalizace, lézemi páteře, žeber, chrupavky, svalů cervikální oblasti nebo ramene. Navíc může být bolest psychogenní.

Svítí v hrudi

autor: doktor Umancuk AA

Pocit pálení v oblasti hrudníku je extrémně nepříjemný a někdy i nebezpečný. Vzhledem k tomu, že problém může být jednoduchý, spojený s běžným pálením záhy a komplikovaným - příčinou onemocnění srdce nebo plic, onemocnění nervového systému.

Žíly na hrudi

autor: doktor Easy NA

Někdy je důvod, proč chodíte k lékaři, přítomnost žil na hrudi. Někdo považuje tento jev za kosmetickou vadu, někdo se vážně obává o své zdraví. Žíly na hrudi se mohou objevit nejen u dospělých, ale také u dětí, počínaje obdobím novorozence.

Široká hrudník u mužů

autor: lékař Koshen AK

Když se někdo objeví u lékaře, měl by v ideálním případě stanovit antropometrické údaje, včetně typu ústavy. Existují 3 typy lidské konstituce: normostenické, hypertenzní a astenické. Kterému z nich lze velmi snadno zacházet. Patřící k typům ústavy je určena tvarem hrudníku.


Thiy Arabština Maďarština Bulharština Portugalština Rumunština Vietnamština Litva Řečtina Angličtina Italština Gruzínština Turečtina Arménština
Azerbaijani bengálština srbština makedonština irština němčina finština hindština slovenština turečtina čínština čínština Yavánština korejština Panjabi Španělsko