Maximální blokáda androgenů

autor: doktor Antonova A.Yu.

Maximální androgenní blokáda je jedním ze způsobů léčby rakoviny prostaty. Toto onemocnění je nádor, který se vyvíjí pod vlivem mužských pohlavních hormonů - androgeny (testosteron).

Blokáda pravé srdeční komory

autor: kardiolog Kulagina Yu.V.

Často se stává, že termíny kardiologů a nepochopitelné záznamy v popisu EKG vyděsit a zmást pacienty, což vede k výskytu neexistujících diagnóz v každodenním životě. Blokáda pravé srdeční komory srdce je špatným názvem zcela odlišného konceptu. Proto není zbytečné objasnit a pochopit "blokády" a "komory".

Blokáda levé komory srdce

autor: doktor Vasil'tsov AG

Srdeční sval má zvláštní vlastnosti ve srovnání s jinými orgány lidského těla. Jednou z těchto vlastností je vodivost impulsů, které vznikají ve speciálních strukturách srdeční tkáně. Někdy se stává, že impuls není přenášen buňkami srdce. Takové státy se nazývají blokády.

SA blokáda typu 1 stupeň 1 nebo jiné typy existují?

autor: kardiolog Merter M.V.

Jedním z častých porušení impulsu je tzv. Sinoatriální nebo CA blokáda. Je třeba poznamenat, že blokáda SA se vyskytuje u 0,17 - 2,4% populace, častěji v ochraně po 55 - 60 letech a poněkud častěji u žen než u mužů.

Blokáda pravé nohy svazku

autor: kardiolog Makarenkova T.Yu.

Blokáda pravého svazku svazku je patologická abnormalita v práci vedoucího systému srdce, v němž je elektrický impuls, který přichází z atrioventrikulárního uzlu do pravé komory, zpomalen nebo nepřítomen. Existuje úplná a částečná blokáda pravé nohy obce Gis.

Neúplná blokáda pravé větve větve

autor: kardiolog Merter M.V.

Nedokončená blokáda pravé nohy jeho svazku (zkráceně jako NBPPG) je částečným porušením průchodnosti elektrického pulsu přes pravou nohu svazku.

Důsledky úplného zablokování levé větve větve

autor: lékař-rehabilitolog Maslak AA

Srdce je jedinečný orgán, který se řídí sám, má samočinnost, samozřejmě s přihlédnutím k potřebám těla a nikoliv bez zásahu do práce nervového a endokrinního systému. Tento orgán není jen vak svalu, který je čerpadlem pro čerpání krve, srdce je mnohem složitější, než by se mohlo zdát.

Kompletní blokace pravé větve větve

autor: doktor Pyataeva Margarita

Lékař vás udělal elektrokardiogram: vyzařovací přístroj, celou hromadu drátků s přísavkami a dlouhou pásku pokrytou záhadnými křivkami. Co říkají tyto zuby a zvonky?

Stručně řečeno, technik dekódování EKG bohužel neřekne. Je však možné a nezbytné pochopit příčiny a význam těchto změn, které specialisté identifikují. Například pokud je to nepohodlná zkratka - PBSCH, známý také jako úplná blokáda pravé nohy svazku.

AV blokáda 2. stupně

autor: doktor Pyataeva Margarita

Navzdory obrovskému počtu metod diagnostiky onemocnění srdce je jednou z nejvíce přístupných a informativních studií stále elektrokardiografie. EKG umožňuje odhalit nejen infarkt myokardu, ale i změny nebo poruchy vodivosti elektrického pulsu v srdci, a ne vždy jsou tyto změny doprovázeny stížnostmi pacienta. Příkladem takové patologie je atrioventrikulární blokáda 2. stupně.

Srdcová posun

autor: doktor Kuznetsov MA

Bypass bypass koronárních arterií nebo operace bypassu srdce je operace, která obnovuje krevní oběh těm kardiálním částem, které dříve neměly krev. Toto je vytvořeno krmením krve na vedlejších plavidlech, to jest těch plavidel, která vedou vedle problémového místa.

Posun srdce po infarktu

autor: lékař Mirnaya E.V.

Kardiovaskulární nemoci dnes bohužel zaujímají přední místo mezi jinými lidskými nemocemi. Jsou také nejčastější příčinou úmrtí lidí v produktivním věku (zejména mužů).

První pomoc při angínu a infarktu myokardu

Autor: ambulance lékař Deryushev A.N.

Angina pectoris a infarkt myokardu odkazují na takový běžný pojem jako je ischemická choroba srdeční. Koronární onemocnění srdce (CHD) je charakterizováno nesouladem mezi příjmem krve, bohatým na kyslík a buňkami myokardu a potřebou kyslíku pro tyto buňky. Tento nedostatek kyslíku způsobuje hladovění kyslíkem (hypoxii) a poté ischémii buněk a tkání. Při srdečním záchvatu tento proces končí nekrózou.


Thiy Arabština Maďarština Bulharština Portugalština Rumunština Vietnamština Litva Řečtina Angličtina Italština Gruzínština Turečtina Arménština
Azerbaijani bengálština srbština makedonština irština němčina finština hindština slovenština turečtina čínština čínština Yavánština korejština Panjabi Španělsko