První pomoc při mrtvici

Autor: ambulance lékař Deryushev A.N.

Cévní mozková příhoda je porucha mozkové cirkulace. Cévní arterie, které dodávají krev do mozku, se mohou ucpat a poté se vyskytne ischemická cévní mozková příhoda, nebo se může přerušit artérie a to je hemoragická mrtvice.

První pomoc při krvácení a poranění

Autor: ambulance lékař Deryushev A.N.

Doma a v práci, na ulici av bytě můžete vždy čelit zranění, která je doprovázena krvácením. V medicíně je běžné rozdělit krvácení na kapiláru (s menšími ranami, řezy, škrábance), když jsou poškozeny nejmenší nádoby - kapiláry, žilní - s žilkami (na obrázku pod písmenem "b"). Toto krvácení může být již vážné a způsobí akutní ztrátu krve, dokonce i s hrozbou života!

První pomoc při krvácení

Autor: ambulance lékař Deryushev A.N.

První pomoc při krvácení pokrývá nejen první pomoc při krvácení a zranění, ale i zlomeniny včetně uzavřených zranění. Lékařská definice traumatu zní takto - náhlý dopad na tělo vnějšího předmětu, který způsobuje anatomické a funkční poruchy.

První pomoc při arytmii

autor: ambulance lékař sobota AA

Každá z nás pravidelně s fyzickou námahou nebo po ní, někdy s úplným odpočinkem během spánku, existují pocity v oblasti srdce ve formě přerušení, blednutí, rychlý srdeční tep. To nutně neznamená, že existuje nějaké srdeční onemocnění. Dokonce i u zdravých lidí se v srdci vyskytují nepravidelnosti, ale to se děje zřídka a zpravidla netrvá dlouho a prochází samo.

Atypická resekce plic

autor: pulmonolog Maleva O.V.

Chirurgické operace v plicích jsou prováděny za účelem odstranění plicní tkáně, změněné nevratnými bolestivými procesy. Některé plicní onemocnění nelze vyléčit jinak než fyzickým odstraněním zaměření zánětu nebo degenerace nádoru parenchymu a okolních struktur. Tato práce je prováděna vysoce kvalifikovanými specialisty - hrudními chirurgy a hrudní chirurgie se nazývá "hrudní chirurgie".

Útok bronchiálního astmatu

Autor: ambulance lékař Deryushev A.N.

Bronchiální astma je onemocnění dýchacího ústrojí, je založeno na chronickém zánětu a hyperaktivitě průdušek a jejich obstrukci. Nemoc se pravidelně projevuje záchvaty dechu a udušení.

Ošetřovatelský proces s abscesem plic

autor: pulmonolog Leonova Т.V.

Mezi úkoly zdravotnického personálu patří ošetřovatelská vyšetření, na jejímž základě jsou známy problémy pacienta.

Zánět pleury - příčiny, symptomy, diagnóza a léčba

autor: doktor Saplonov KN

Pleura je skořápka, která na jedné straně lemuje povrch plíce a na druhé straně podšívá hrudník zevnitř. Výsledkem je, že mezi listy pleury není vytvořena velká dutina, která obvykle neobsahuje velké množství pleurální tekutiny, která maziva povrch pleury během pohybů plic.

Pleurita se nazývá zánět pohrudnice. Na svém povrchu se tvoří ložiska fibrinu a v jeho dutině se hromadí zánětlivá tekutina (exsudát).

Příčiny krvácení z nosu

Příčiny mohou být rozděleny na lokální, nazální a obecné, vyplývající z určitých onemocnění těla. Nazální krvácení v kmenové frekvenci se řadí mezi první spontánní krvácení a podle různých zdrojů 3-5% z celkového počtu hospitalizovaných v nemocnicích ENT. Krvácení z nosu se často objevuje náhle a může být doprovázeno významnou ztrátou krve.

Symptomy vnitřního krvácení

Autor: Surgeon Denisov M.M.

V moderní chirurgii je zvláštní pozornost věnována vnitřnímu krvácení. To je způsobeno skutečností, že vnitřní krvácení je mnohem obtížnější diagnostikovat než otevření. To znamená, že poskytovaná lékařská pomoc může být příliš pozdě. Interní nazývané krvácení, charakterizované odtokem krve do přirozené dutiny těla nebo uměle vytvořenými prostory.

V závislosti na množství průtoku krve se rozlišují tři stupně krvácení: střední, střední a těžké.

Interní krvácení - příčiny, diagnóza a léčba

autor: traumatolog Usanov EA

Interní krvácení je uvolňování krve z cévní lůžka do lumen dutého orgánu nebo do jakékoliv tělesné dutiny.

Symptomy žaludečního krvácení

Krvácení do žaludku je naléhavým problémem pohotovosti. Zrychlená rychlost života, stres, nepravidelná a špatně kvalitní výživa, nekontrolovaný příjem nesteroidních protizánětlivých léků, peptický vřed žaludku a dvanácterníku, banální zvracení může vést k takové strašné komplikaci. Krvácení z horních částí trávicího traktu je nejčastěji spojeno s peptickým vředem žaludku nebo dvanácterníku. U starších osob se frekvence krvácení zvyšuje v důsledku použití nesteroidních protizánětlivých léků.


Thiy Arabština Maďarština Bulharština Portugalština Rumunština Vietnamština Litva Řečtina Angličtina Italština Gruzínština Turečtina Arménština
Azerbaijani bengálština srbština makedonština irština němčina finština hindština slovenština turečtina čínština čínština Yavánština korejština Panjabi Španělsko