Než zpracovat švů po císařském řezu

Autor: lékař Martynenko O.V.

Císařským řezem je bederní operace (laparotomie), při níž se kůže, podkožní tkáň, svaly, peritoneum a děloha vyříznou k extrakci dítěte. Císařský řez se provádí v případě, že riziko možných důsledků pro nezávislou práci převyšuje riziko chirurgického zákroku. Vyrábí se striktně podle pokynů a je plánováno a naléhavé (naléhavé).

Jak odstranit stehy

Chirurgické stehy jsou nejčastějším způsobem kombinace biologických tkání (okraje rány, stěny orgánů apod.), Zastavení krvácení, toku žluči atd. Za pomoci materiálů pro šití. Kožní stehy jsou často odstraněny v 6. - 9. den po aplikaci, ale načasování odstraňování se může lišit v závislosti na umístění a povaze rány.

Údržba pooperačních stehů

Autor: Krivega MS doktor

Prvních pár dní péče o švy po operaci se provádí v nemocnici, kde byla vyrobena. Lékař odstraňuje každý den sterilní gázový obvaz, který bude nejprve impregnován šitím, léčí okraje stehy zebram (jód se s ohledem na množství alergických reakcí sotva používá), znovu přiloží bandáž, která fixuje pomůcku pro pásku. Během tohoto období (obvykle od 1 do 5 dnů) lékař nedoporučuje, abyste umyli, takže voda nespadá do oblasti pooperační rány.

Kosmetický šev po císařském řezu

Autor: Ambrosova I.A.

Císařským řezem je rozsáhlá kavitární operace, při níž se provádí po sobě následující rozřezání různých měkkých tkání, které po extrakci dítěte musí být také důsledně spojeny pomocí materiálu pro šití.

Tubální ligace u žen

autor: gynekolog Artemova M.V.

Tento postup má chirurgický charakter, který se jinak nazývá lékařskou sterilizací. Během této operace jsou potrubí zablokovány, řezány nebo obvazovány. Operace je považována za jednu z účinných, která zaručuje 99% absence těhotenství. Pouze ne mnoho může přijít, když je průchod pro spermie, a také za nesprávný provoz.

Laparoskopie děložních fibroidů

autor: doktor Kolos EV

Myomii dělohy je benigní novotvar nodulární formy, skládající se ze svalové nebo serózní tkáně. Umístěný ve vztahu k anatomickým částem orgánu může být na krku, v ústech nebo v těle dělohy a ve vztahu k vrstvám - submukózní (pod vrstvou sliznice), uvnitř svalové vrstvy a subserosálně (pod serózní membránou orgánu).

Během menstruace vystupují sraženiny

autor: doktor Fedorenko NS

Od starověku se ženy zajímaly o všechno, co souviselo s funkcí plodnosti, a jakékoliv neobvyklé pocity způsobily úzkost a vzrušení: je všechno v pořádku?
Takže se to děje v současné době, ženy jsou velmi opatrné a opatrné ohledně svého těla a nemohou se jen tak starat o takový jev, jako je přítomnost krevních sraženin během menstruace.

Křečové žíly krčku

autor: lékař Obukhova Yu.A.

Křečové žíly děložního čípku jsou patologie, která se vyskytuje u žen převážně ve věku plodu. To se projevuje rozšířením žil krčku a jeho plností. Velmi často se toto onemocnění kombinuje s křečovými žilkami dělohy, vaječníků, velkých pysků, vagíny a dolních končetin. Ve většině případů dochází k rozvoji křečových žil během těhotenství.


Thiy Arabština Maďarština Bulharština Portugalština Rumunština Vietnamština Litva Řečtina Angličtina Italština Gruzínština Turečtina Arménština
Azerbaijani bengálština srbština makedonština irština němčina finština hindština slovenština turečtina čínština čínština Yavánština korejština Panjabi Španělsko