Léčba hnisavých ran

Hnisavá rána je charakterizována přítomností hnisu, tkáňové nekrózy, vývoje mikrobů, otoku tkání, absorpce toxinů. Principy léčby hnisavých ran jsou založeny na učení o procesech vyskytujících se v ráně při jeho hojení a na podmínkách, které podporují regeneraci. Úkoly: odstranění hnisových a nekrotických tkání; snížení edému a exsudace; kontrola mikroorganismů.

Než na léčbu hnisavých ran

Rana - mechanické poškození tkání s porušením jejich integrity. Ukázalo se, že pro vývoj infekce v ráně je nutné mít 105-106 mikrobiálních tělísek na 1 gram tkáně. Jedná se o tzv. "Kritickou" úroveň bakteriální kontaminace. Ale "kritická" úroveň může být nízká. Nyní se věří, že jakákoli náhodná rána je bakteriálně kontaminována nebo infikována.

Masť pro rychlé hojení ran

Autor: doktor Derjushev A.N.

Takže náš život je uspořádán, že od raného dětství musíme čelit takovým problémům, jako jsou rány. To je přirozené, protože je téměř nemožné vyhnout se zranění. Samozřejmě, naše touha zbavit se těchto ran co nejrychleji. V této souvislosti je třeba dostatečně podrobně mluvit o tom, jak řešit problém rány, jaké přípravky a masti existují a jak se doporučuje používat.

Léčba ran a odřenin

Autor: Kamneva A.N.

Jaká je první pomoc s poškrábáním, odřeninami a ranami?

Docela často děti a dospělí poškozují měkké tkáně a porušují integritu pokožky v podobě ran, odřenin a škrábanců. Proto je pro každého člověka velmi důležité vědět, jaká je první pomoc v případě poškrábání, odřenin a ran

První pomoc s oděrem na noze

autor: doktor Kuznetsov MA

Pravděpodobně jsou škrábance a škrábance jednou z nejčastějších kožních lézí, které jsou pro život zcela neškodné a procházejí skoro "samy o sobě" (alespoň tak se to zdá na první pohled). V tomto článku se budeme zabývat otázkami, co se týče otěru, jaké jsou jejich vlastnosti při jejich vzniku na nohách, a také se budeme zabývat některými aspekty léčby.

Antibiotika pro hnusné rany

Autor: doktor Kuznetsov MA

Naše tělo je komplexní biologický systém s obrovským potenciálem pro sebe-hojení, včetně hojení ran. V tomto ohledu je hlavním úkolem léčby hnisavých ran používat používat léčivé přípravky v závislosti na stupni procesu.

Jak vytáhnout hnis z rány

Autor: chirurg Yurevich VV

Ze všech typů zánětu, ke kterým dochází v lidském těle, je purulentní zánět oprávněně považován za jeden z nejtěžších a potenciálně nebezpečný jak pro zdraví, tak pro život. Závažnost průběhu jakéhokoli hnisavého procesu závisí především na takových faktorech, jako je umístění abscesu, jeho prevalence, stav lidského těla, jeho imunita, věk, přítomnost souběžných onemocnění a mnohem více.

Purulentní aterom: příčiny a minimálně invazivní léčba

autor: doktor Alafinov V.D.

Hnisavý aterom je akutní mikrobiální zánět obsahu uzavřené a protažené kožní žlázy. Mazové žlázy se nacházejí v tloušťce kůže a těsně vedle vlasových folikulů. Tyto žlázy produkují mastné tuky pro vlasy a pokožku. Při nasazování vylučovacích kanálů mohou vznikat cysty - sáčky naplněné mazovou hmotou podobnou buničině. Na všech místech, kde rostou vlasy a existují mazové žlázy, se mohou vytvářet atheromy. Nejčastěji se objevují v oblasti hlavy, tváře, zad, krku, pohlavních orgánů.


Thiy Arabština Maďarština Bulharština Portugalština Rumunština Vietnamština Litva Řečtina Angličtina Italština Gruzínština Turečtina Arménština
Azerbaijani bengálština srbština makedonština irština němčina finština hindština slovenština turečtina čínština čínština Yavánština korejština Panjabi Španělsko