Krevní sraženiny po porodu

autor: gynekolog Artemova M.V.

Po narození může každá žena po dobu jednoho měsíce pozorovat krevní sraženiny - lochii. Během prvních týdnů po porodu vypadá jako menstruační šarlat. Po chvíli získávají světlý odstín a nakonec se stávají zcela bílé nebo průhledné. To se děje z jediného důvodu, že po narození vypadá děloha jako jedna otevřená rána, zejména v místě, kde byla placenta připojena. Proto je špinění zcela přirozený jev.

Důsledky laparoskopie u těhotných žen a v myomektomii

autor: doktor Kuznetsov MA

Jako každá jiná operace má laparoskopie své následky a komplikace. Navzdory skutečnosti, že laparoskopie odkazuje na minimálně invazivní chirurgii, je charakterizována stejnými problémy jako u normální operace. V závislosti na typu laparoskopie jsou jeho účinky typické.

Křečové žíly krčku

autor: lékař Obukhova Yu.A.

Křečové žíly děložního čípku jsou patologie, která se vyskytuje u žen převážně ve věku plodu. To se projevuje rozšířením žil krčku a jeho plností. Velmi často se toto onemocnění kombinuje s křečovými žilkami dělohy, vaječníků, velkých pysků, vagíny a dolních končetin. Ve většině případů dochází k rozvoji křečových žil během těhotenství.

Léčba retrochorického hematomu

autor: doktor Tyutyunnik DM

K dnešnímu dni je velmi obtížné přeceňovat naléhavost sociálního a zdravotního problému potratů v situaci prudkého nárůstu úmrtnosti a poklesu porodnosti.

Multikomorová ovariální cysta

autor: lékař Gulenko S.V.

Ovariální cysty jsou v gynekologické praxi běžné. Nebezpečí spočívá v tom, že v mnoha případech je tato patologie doprovázena obecnými příznaky nebo je zcela bez symptomů, což neumožňuje diagnostikovat v počátečních stádiích.

Těhotenství po odstranění vaječníkové cysty

autor: doktor Sinyukova Т.В.

Moderní svět s vysokými nároky a standardy diktuje ženám pravidla pro úspěšný život, jehož naplnění někdy vede ke ztrátě zdraví a hlavní ženské radosti - příležitosti být matkou. Jedním z nejčastějších ohrožení pouhého ženského štěstí je onemocnění reprodukčních orgánů - ovariální cysta. Strach z žen, které prodělaly operaci k jejich odstranění, je vždy spojena s otázkou možnosti dítěte vnímat a vydržet v budoucnu. Tento článek pomůže pochopit, co způsobuje nástup onemocnění a jak v budoucnu zabránit jeho opakování, a také odpovědět na otázku, zda je možné otěhotnět po operaci.

Koloidní cysta štítné žlázy

autor: lékař Obukhova Yu.A.

Štítná žláza je orgánem endokrinního systému, který se nachází v oblasti krku pod karkoidní chrupavkou. Produkuje hormony obsahující jod, které ovlivňují rychlost metabolismu, teplo a mnoho dalších procesů. Pod vlivem určitých faktorů se v štítné žláze objeví uzliny a cysty. Cystický proces může být jeden nebo více.

Cyst placenta v těhotenství - příznaky a léčba

autor: doktor Bobyleva Т.Р.

Placenta je jedinečný embryonální orgán, který se vyvíjí v těle těhotné ženy, jejíž úplná formace končí až o 15-16 týdnů těhotenství. Bez její účasti bude krmení a dýchání plodu nemožné.


Thiy Arabština Maďarština Bulharština Portugalština Rumunština Vietnamština Litva Řečtina Angličtina Italština Gruzínština Turečtina Arménština
Azerbaijani bengálština srbština makedonština irština němčina finština hindština slovenština turečtina čínština čínština Yavánština korejština Panjabi Španělsko