Prognóza Parkinsonovy choroby

autor: doktor Makarenkova T.Yu.

Parkinsonova choroba je neustále se rozvíjející onemocnění centrálního nervového systému s neurodegenerativní povahou, která má chronický průběh. V této nemoci mozkové buňky produkují nebo nevyrábějí v malých množstvích dopamin - neurotransmiter, který zajišťuje normální životnost neuronů v lidském mozku. Při nepřítomnosti dopaminu narušují neurony v mozku jejich životně důležité funkce a následně umírají, což vede k projevům charakteristických klinických příznaků.

LFK s Parkinsonovou chorobou

autor: doktor Stryuk ON

Parkinsonova nemoc, také nazývaná paralýza třesu, je chronická, nevyhnutelně progresivní onemocnění, která se vyskytuje častěji ve věku 45-70 let a má dědičný charakter ve 30% případů.

Nová léčba Parkinsonovy nemoci

autor: doktor Detkov VA

Parkinsonova choroba je chronické progresivní onemocnění nervového systému.
Je založen na smrti neuronů některých částí centrálního nervového systému. Nejdříve se jedná o nejdůležitější centra extrapyramidového systému (černé látky) a koncového mozku (bledá koule). V důsledku zničení nervových buněk se hladina dopaminu snižuje. To snižuje fungování vodivých neuronů (pro ně je dopamin hlavním vysílačem nervového impulsu); normální regulace svalů je narušena. A také je narušena normální rovnováha mezi dopaminem a neuronem závislým na prutu. Ty druhé zvyšují svou činnost.

Léky proti Parkinsonově chorobě

autor: doktor Tyutyunnik DM

Parkinsonova nemoc je obvykle nazývána chronickým onemocněním, což je typické pro osoby staršího věku. K onemocnění dochází v souvislosti s ničením a smrtí neuronů středního mozku a dalších částí centrálního nervového systému.

Parkinsonova choroba je léčena?

autor: doktor Kraevskaya Elena

Parkinsonismus je skupina chronických onemocnění spojených s poruchami mozku a míchy. A než začneme hovořit o léčbě, podíváme se na příčiny onemocnění pro její příznaky a diagnózu.

Přípravky k léčbě Parkinsonovy nemoci

autor: doktor Kuznetsov MA

Než začnete mluvit o léčbě příslušné choroby, zjistěte, co to je.

Parkinsonova choroba je chronické onemocnění, které nejčastěji postihuje starší lidi. Toto onemocnění je způsobeno progresivní destrukcí, stejně jako smrt mozkových nervových buněk, které používají chemickou látku, jako dopamin, jako vysílač informací navzájem.

První příznaky Parkinsonovy nemoci

autor: doktor Cazonova O.I.

Parkinsonova choroba je chronické progresivní neurodegenerativní onemocnění mozku spojené s poškozením oblastí středního mozku, které jsou zodpovědné za zahájení dobrovolných pohybů, jejich koordinaci a hladkost.

Wolff-Parkinsonovo-bílý fenomén

autor: doktor Mikhailovskaya Oksana

Wolff-Parkinsonův-bílý syndrom je stav charakterizovaný předčasným kontrakcí jedné z komor srdce, tendencí k supraventrikulární tachykardii (rychlá srdeční frekvence) a výskytu fibrilace síní a flutteru. To je způsobeno skutečností, že v srdci jsou dodatečné trámy nervového vedení, které mohou přímo vyvolávat excitace z předsíně do komor.


Thiy Arabština Maďarština Bulharština Portugalština Rumunština Vietnamština Litva Řečtina Angličtina Italština Gruzínština Turečtina Arménština
Azerbaijani bengálština srbština makedonština irština němčina finština hindština slovenština turečtina čínština čínština Yavánština korejština Panjabi Španělsko