Wolff-Parkinsonovo-bílý fenomén

autor: doktor Mikhailovskaya Oksana

Wolff-Parkinsonův-bílý syndrom je stav charakterizovaný předčasným kontrakcí jedné z komor srdce, tendencí k supraventrikulární tachykardii (rychlá srdeční frekvence) a výskytu fibrilace síní a flutteru. To je způsobeno skutečností, že v srdci jsou dodatečné trámy nervového vedení, které mohou přímo vyvolávat excitace z předsíně do komor.

Masáž pro Parkinsonovu chorobu

autor: doktor Tyutyunnik DM

Při takovém onemocnění, jako je Parkinsonova nemoc, je masáž považována za velmi důležitou techniku, protože pacient ztrácí schopnost volného pohybu. Masáž podporuje obnovu pohyblivosti svalů, je však obzvláště důležité, aby měla pozitivní účinek na centrální nervový systém. Když je masáž parkinsonismu žádoucí denně, nebo alespoň každý druhý den. Při komplexní terapii to dává vynikající výsledek.

Výživa pro Parkinsonovu chorobu

autor: doktor Novikova S.P.

Otázky výživy pro Parkinsonovu chorobu pro pacienty a jejich rodiny jsou velmi důležité (důležité). Problémem výživy jsou takové projevy nemoci jako nedobrovolné pohyby a potíže při žvýkání a polykání jídla, stejně jako spojené s užíváním levodopy, snížení chuti k jídlu a nevolnost.

Apetit pacienta je také ovlivněn faktory, jako je depresivní stav, sociální izolace, nízké příjmy, další nemoci, vedlejší účinky léků a další.

Očekávaná délka života pro Parkinsonovu chorobu

autor: doktor Kuznetsov MA

Do skupiny patologií, s porážkou centrálního nervového systému, je nejběžnější na světě, Parkinsonova choroba. Je známo, že stárnutí je jedním z rizikových faktorů při nástupu onemocnění. To vyvolává obavy každého člověka, zejména nad 60 let, a nastává otázka délky života.


Thiy Arabština Maďarština Bulharština Portugalština Rumunština Vietnamština Litva Řečtina Angličtina Italština Gruzínština Turečtina Arménština
Azerbaijani bengálština srbština makedonština irština němčina finština hindština slovenština turečtina čínština čínština Yavánština korejština Panjabi Španělsko