Diafragmatická kýla u plodu

Autor: doktor Derjushev A.N.

Diafragmatická kýla je pohyb orgánů břišní dutiny do hrudní dutiny prostřednictvím defektu v membráně nebo když je v ní slabá zóna. V tomto případě je charakteristická přítomnost herniálního vaku, herniálního portálu a herniálního obsahu. A pokud chybí herniální vak - kýla se nazývá falešná.

Všechny bránicové kýly jsou rozděleny na traumatické a netraumatické kýly. Netraumatická kýla, ke které se vztahuje membránová kýla plodu, se dělí na falešnou kongenitální kýlu (defekty) bránice, pravou kýlu slabých zón bránice, pravé kýly atypických lokalizací, kýla přirozených otvorů bránice.

Krevní sraženiny po porodu

autor: gynekolog Artemova M.V.

Po narození může každá žena po dobu jednoho měsíce pozorovat krevní sraženiny - lochii. Během prvních týdnů po porodu vypadá jako menstruační šarlat. Po chvíli získávají světlý odstín a nakonec se stávají zcela bílé nebo průhledné. To se děje z jediného důvodu, že po narození vypadá děloha jako jedna otevřená rána, zejména v místě, kde byla placenta připojena. Proto je špinění zcela přirozený jev.

Tubální ligace u žen

autor: gynekolog Artemova M.V.

Tento postup má chirurgický charakter, který se jinak nazývá lékařskou sterilizací. Během této operace jsou potrubí zablokovány, řezány nebo obvazovány. Operace je považována za jednu z účinných, která zaručuje 99% absence těhotenství. Pouze ne mnoho může přijít, když je průchod pro spermie, a také za nesprávný provoz.

Během menstruace vystupují sraženiny

autor: doktor Fedorenko NS

Od starověku se ženy zajímaly o všechno, co souviselo s funkcí plodnosti, a jakékoliv neobvyklé pocity způsobily úzkost a vzrušení: je všechno v pořádku?
Takže se to děje v současné době, ženy jsou velmi opatrné a opatrné ohledně svého těla a nemohou se jen tak starat o takový jev, jako je přítomnost krevních sraženin během menstruace.

Důsledky laparoskopie u těhotných žen a v myomektomii

autor: doktor Kuznetsov MA

Jako každá jiná operace má laparoskopie své následky a komplikace. Navzdory skutečnosti, že laparoskopie odkazuje na minimálně invazivní chirurgii, je charakterizována stejnými problémy jako u normální operace. V závislosti na typu laparoskopie jsou jeho účinky typické.

Léčba hematomu na noze

autor: lékař Krivega M.S.

Hematom je akumulace krve v tkáních jakékoliv části těla. Vznikají především z důvodu zranění: modřiny, rány, pády.

Pod vlivem traumatické síly je nádoba poškozena (může to být tepna, žíla a menší nádoby), krev proudí do tkáně, vytlačuje je a vytváří v sobě dutinu.

Koagulační systém reaguje na poškození nádoby tvořením trombu v něm. Krevní sraženiny se objevují také v samotném hematomu: nejprve krev koaguluje v blízkosti stěn dutiny, zapůjčení a uprostřed.

Hematom po injekci

autor: lékař Ambrosova I.A.

Téměř každý člověk, který alespoň jednou v životě absolvoval intravenózní nebo intramuskulární injekci, je po injekci obeznámen s takovými jevy, jako je hematom nebo kužel. Typicky se hematom vyskytuje v důsledku vpichu jehly do cévy nebo vzniká v důsledku rychlého podání léčiva. V tomto případě se droga nedaří rovnoměrně rozšiřovat v tkáních a začne vytlačovat malá blízká plavidla a ti zase začnou praskat.

Jak si udělat modřinu

autor: forenzní lékař Mirnaya E.V.

Když si člověk myslí, že by se stal modřinou, s největší pravděpodobností nechce chodit do práce, do školy, nebo chce nechat nemocnou dovolenou na několik dní na zcela jiné účely. Koneckonců, velmi často v každé z nás probouzí lenost a nejčastěji se to děje ve školním a studentském věku. Ačkoli jsou situace odlišné a možná i někteří jsou pronásledováni, pokud se chtějí podráždit nějaké ušlechtilé cíle.

Bruise na obličeji: první pomoc

autor: doktor Kuznetsov MA

Boj není vždy důvodem pro vznik obličeje podivného ornamentu, od kterého nejsou muži ani ženy pojištěni. Často se na obličeji může objevit obrovská modřina kvůli zvyku chodit na toaletu v noci ve tmě, protože rozprostřené ruce nebudou schopné rozkročit mírně otevřené dveře, které se mohou spojit s čelem.


Thiy Arabština Maďarština Bulharština Portugalština Rumunština Vietnamština Litva Řečtina Angličtina Italština Gruzínština Turečtina Arménština
Azerbaijani bengálština srbština makedonština irština němčina finština hindština slovenština turečtina čínština čínština Yavánština korejština Panjabi Španělsko