Poranění rany na noze

Autor: lékař Martynenko O.V.

Rány byly a zůstanou jedním z nejnaléhavějších problémů v medicíně. Existuje mnoho klasifikací zranění, z nichž jeden je rozdělen na suché a zvlhčující. Průběh procesu rány a jeho výsledek závisí na mnoha faktorech: mechanismu úrazu, stavu imunity, včasné a kvalitní poskytování první pomoci a přítomnosti souběžných onemocnění.

Tvářená rána na noze

autor: lékař Mirnaya E.V.

Ragované rány jsou tvořeny působením pevných tupých objektů působících pod ostrým úhlem k povrchu těla. Charakter rytiny roztrhané rány je významné oddělení, stejně jako skalping pokožky ve velmi rozsáhlé oblasti. Kromě toho může být exfoliovaná kůže zbavena výživy a nekrotického. Kromě toho nerovnoměrné okraje lacerací zpomalují proces hojení.

Řezy jazyka

autor: zubař Shevcherko Ya.V.

Jazyk je považován za nejsilnější svalový orgán v lidském těle, rád bych také poznamenal, že je to jediný sval, který má jednostranné spojení s kostní tkání v lidském těle.

Jazyk je přímým indikátorem zdravotního stavu a všechny změny, které nejsou charakteristické pro fyziologickou normu, jsou považovány za přímé indikátory poruchy v těle.

Tento článek bude věnovat pozornost hlavním příčinám škrtů v jazyce a možných způsobech léčby těchto onemocnění.

Jak šit ranu

Autor: Surgeon Denisov M.M.

V souvislosti se skutečností, že poměrně nedávno, nebo spíše na začátku minulého století, byl úspěšný výsledek operace z velké části závislý na léčbě pooperační rány. Faktem je, že v těchto letech byla velmi vysoká pravděpodobnost komplikací hojení pooperačních ran z důvodu nedostatečné adekvátní primární chirurgické léčby. Teprve po deseti letech bylo zavedením PCW do zvyku ambulantních chirurgů možné snížit počet případů těchto komplikací.

Absces po injekci

autor: lékař Subbota AA

Absces hýždí je komplikací intramuskulárních injekcí. Dochází k němu poměrně často, ale může se mu vyhnout, pokud budou dodržována pravidla pro intramuskulární injekci.

Submandibulární flegmon - příčiny, příznaky, diagnóza a léčba

autor: vojenský doktor Tatintsyan VA

Phlegmon je impozantní projev purulentního procesu, když tento nemá žádné jasné hranice, ale je rozptýlený hnisavý zánět šířící se mezi buňkami. To vše je plné rychlého šíření procesu, hrozby sepse nebo porážky životně důležitých orgánů a systémů.

Antibiotika pro hnusné rany

Autor: doktor Kuznetsov MA

Naše tělo je komplexní biologický systém s obrovským potenciálem pro sebe-hojení, včetně hojení ran. V tomto ohledu je hlavním úkolem léčby hnisavých ran používat používat léčivé přípravky v závislosti na stupni procesu.

Než aby si z rány vytáhl hnis

autor: lékař Martynenko O.V.

Všechny rány, kromě operačních, jsou infikovány, to znamená, že během aplikace na ránu mohou vstoupit mikroorganismy a malé cizí těla. Pro zabíjení cizích agens se aktivuje lokální imunita, při které dochází k tvorbě hnisu (fagocytózovými) antigeny (cizorodými látkami). Při včasném poskytování lékařské péče se hnisavý proces v raně nemusí vyvíjet.


Thiy Arabština Maďarština Bulharština Portugalština Rumunština Vietnamština Litva Řečtina Angličtina Italština Gruzínština Turečtina Arménština
Azerbaijani bengálština srbština makedonština irština němčina finština hindština slovenština turečtina čínština čínština Yavánština korejština Panjabi Španělsko