Pirogov Nikolay Ivanovič

Pirogov Nikolai Ivanovich (1810-1881) - ruský chirurg, zakladatel atlasu topografické anatomie (anatomie vzájemné dispozice), zakladatel ruské vojenské chirurgie a anestezie (věda bolesti).

Nikolai Ivanovič se narodil v Moskvě. Ve věku 14 let vstoupil do Moskevské státní univerzity pro lékařskou fakultu. Ve věku 26 let byl doktorem lékařských věd. Po nějaké době v Petrohradě zorganizoval nemocniční kliniku, kde vyvinul vlastní chirurgické metody léčby, které vedly k amputaci končetin spíše než chirurgických technik před ním.

Buyalsky Ilya Vasilyevich

Buyalsky Ilya Vasilyevich (1789-1866) začal svou kariéru jako student na Lékařské a chirurgické akademii v Petrohradě. Nejprve byl přijat jako asistenta draftora, a poté, co se stal absolventem získal pozici draftora. Projektor je osoba, která se zabývá lékařskými manipulacemi s neživými lidmi.

Bobrov Alexander Alexejvič

Bobrov Alexander Aleksejevič (1850-1904) je absolventem Lékařské fakulty Moskevské univerzity, kde se jako student podílel na své práci na "Otrasu a traumatickém šoku". Praxe se konala na klinice chirurga Novatského.

Sklifosovský Nikolay Vasilyevich

Sklifosovský Nikolai Vasilyevich (1836-1904) - zakladatel vojenské chirurgie břišní dutiny, ředitel císařského institutu v Petrohradě.


Thiy Arabština Maďarština Bulharština Portugalština Rumunština Vietnamština Litva Řečtina Angličtina Italština Gruzínština Turečtina Arménština
Azerbaijani bengálština srbština makedonština irština němčina finština hindština slovenština turečtina čínština čínština Yavánština korejština Panjabi Španělsko