Intercostální neuralgie: jak zmírnit bolest

autor: doktor Maslak AA

Velmi často, pokud je v hrudníku bolest, nejprve se zamyslete nad problémy se srdcem a obraťte se na kardiologa. Nicméně není neobvyklé, že záležitost není v srdci, ale v interkostálních nervových systémech, které jsou z nějakého důvodu stlačeny a podrážděny buď patologicky pozměněnou páteří nebo napjatými svaly.

Kolik žeber má muž a žena

Autor: doktor Derjushev A.N.

Žebra patří do kostní kostry a tvoří v těle hrudník, který se podobá zkrácenému kuželovitému tvaru se základnou směřující dolů. V přední části je hrudník tvořen hrudní kostí a před boky a za dvanácti páry žeber a chrupavky za hřbetem.

Brnění v pravé části pod žebry

autor: doktor Angela Apercoy

Obvykle specifická lokalizace bolesti naznačuje problém v každém orgánu nacházejícím se v této oblasti. Proto s lokalizací bolesti v pravém hypochondriu je třeba nejprve předpokládat patologii jater, žlučníku a žlučových cest. V tomto případě přítomnost dalších příznaků doprovázejících brnění v pravé straně pod žebry pomáhá pochopit, který orgán vyvine patologický proces, který způsobil vzhled bolesti.

Co je na pravé straně pod žebry

Autor: doktor Kashirina E.U.

Pod žebry na pravé straně lidského těla jsou orgány - žlučník, játra, pravá část membrány, část střeva. Aby to bylo trochu jasnější, jaké body jsou uvedeny níže jsou jejich stručné popisy.

Důsledky zlomeniny nosu

autor: lékař Ambrosova I.A.

Nos je jedna z vynikajících částí obličeje a v doslovném smyslu slova. Podle specialistů nosní zlomeniny představují téměř 40% poranění obličeje.

Je třeba poznamenat, že osoba, která netrpí kostní chorobou, zlomenina nosu je způsobena poraněním (bojem, pádem, nehodou atd.), Jelikož jiné příčiny nazálního krvácení vyžadují předpoklady.

Zlomenina holenní kosti

autor: doktor Kuznetsov MA

Navzdory skutečnosti, že kostra nohou je mnohem masivní než horní končetiny - zranění dolních končetin, zejména dolní končetiny, jsou poměrně časté mezi obyvatelstvem.

Časování zlomové fúze

Doktor A. Deriushev

Obnova kostní integrity závisí na řadě obecných i na řadě místních faktorů. Mezi společnými faktory - stojí za zmínku věk nemocného, ​​jeho fyzický a samozřejmě nervový stav, lidská ústava je důležitá, jak dobře funguje její endokrinní systém, metabolismus atd.

Zlomení 8. (žebra)

Doktor A.Deryushev

Zlomenina žebra se objevuje pod vlivem výrazného traumatu v síle a oblasti, která stlačuje hrudník v určitém směru. V tomto případě se deformace hrudníku rozvíjí a v místech největších zakřivení vzniká zlomenina žebra. Obvykle se jedná o přední a zadní část žebra.


Thiy Arabština Maďarština Bulharština Portugalština Rumunština Vietnamština Litva Řečtina Angličtina Italština Gruzínština Turečtina Arménština
Azerbaijani bengálština srbština makedonština irština němčina finština hindština slovenština turečtina čínština čínština Yavánština korejština Panjabi Španělsko