Nepotřebuje léčbu po chirurgickém zákroku

Autor: lékař Lobanov IB

Každá operace je doprovázena traumatem měkkých tkání pacienta. Okamžitě v místě chirurgického zákroku se vytvoří otevřená rána a jedním z hlavních úkolů chirurga je zabránit proniknutí a rozvoji infekce v ráně a také urychlit procesy hojení a pooperační zotavení pacienta. Samozřejmě, hojení operační rány závisí na celkovém stavu těla a na zdraví pokožky.

Léčba pooperačních stehů

Pooperační rána je sterilní a jen v tomto případě existuje záruka hojení ran za stehy, tzv. "Primárního napětí". Hojení stehů závisí převážně na lidském těle jako celku. Existují lidé, kteří se rychle uzdravují, ať jsou to pooperační stehy, nebo jen řez nebo rána, a existují i ​​ti, kteří tento proces trpěli několik měsíců.

Jak odstranit švy

Autor: doktor Cazonova O.I.

Chirurgické stehy jsou nejčastějším dosavadním způsobem kombinace biologických tkání: stěny orgánů nebo okraje rány různých míst, které se používají k zastavení krvácení nebo při chirurgickém zákroku. Pro šití použijte různé materiály pro chirurgické šicí materiály: neabsorbovatelné nebo vstřebatelné nitě syntetického nebo biologického původu, stejně jako kovový drát.

Stehy po podání na perineu

Autor: Kamneva A.N.

Narození dítěte v každé ženě je jiné. U některých žen je práce snadná, bez následků. Naneštěstí jsou však často případy, kdy jsou tkáně děložního hrdla nebo pochvy rozdrceny během porodu. V takových případech je potřeba šití. Následující typy stehů na perineu lze rozlišit.

Šveste po děloze po císařském řezu

Autor: doktor Ivanova Yu.A.

Císařský řez je jedním ze způsobů, jakým dítě narozené, spočívá v tom, že se během chirurgického zákroku střídají různé měkké tkáně (které jsou pak švami) a dítě je extrahováno z matky břicha. Pro tuto metodu existuje několik typů řezů kůže a dělohy.

Stehy po císařském řezu

Mnoho žen očekává, že dítě, věří, že jestliže to přišlo o císařský řez, pak těhotenství neprobíhá podle očekávání. Císařský řez je obrovská operace dutiny, během níž jsou rozříznuty různé měkké tkáně, které jsou postupně spojeny se stehy.

Jak dlouho trvá řasa po císařském řezu

Autor: Krivega MS doktor

Císařský řez je operace s velkými dutinami. S ním se rozkládá nejen kůže, subkutánní tkáň a svalová vrstva ležící pod nimi, ale také velký svalnatý orgán - děloha. Tyto řezy jsou poměrně velké, protože porodní asistentky potřebují dítě vyloučit z dělohy pohodlně a dělají to velmi rychle.

Švy po císařském rozdělení se rozdělily

autor: doktor Novikova S.P.

Císařský řez je operace, ve které jsou všechny vrstvy břišní stěny porodu odříznuty, stejně jako stěna dělohy a dítě je odstraněno. Tato operace se provádí, pokud přirozeným způsobem dochází k ohrožení života a zdraví matky nebo dítěte.


Thiy Arabština Maďarština Bulharština Portugalština Rumunština Vietnamština Litva Řečtina Angličtina Italština Gruzínština Turečtina Arménština
Azerbaijani bengálština srbština makedonština irština němčina finština hindština slovenština turečtina čínština čínština Yavánština korejština Panjabi Španělsko