Botkin Sergey Petrovich

Význam díla Sergeje Petrovicha Botkina (1832-1889) pro národní a světovou medicínu nemůže být přeceňován. Doslova všichni v naší zemi alespoň několikrát slyšeli toto jméno, i když sám je zdaleka bez lékařství a nikdy se neřešil lékařům. Koneckonců všichni slyšeli o "Botkinově chorobě" - hepatitidě A, patofyziologii a důvody, které poprvé popsal Sergej Petrovich.

Sklifosovský Nikolay Vasilyevich

Sklifosovský Nikolai Vasilyevich (1836-1904) - zakladatel vojenské chirurgie břišní dutiny, ředitel císařského institutu v Petrohradě.

Inozemtsev Fyodor Ivanovič

Inozemtsev Fyodor Ivanovič vstoupil do historie ruského veřejného zdraví nejen jako vynikající lékař a doktor lékařů, ale také jako reformátor. Jméno Feodora Ivanovicha je spojeno s prvním v éterické anestezii v ruské říši prováděné během operace k odstranění nádoru prsu. Navíc je s jeho příjmením spojen i vývoj metod pro léčbu cholery, vědeckých prací z oblasti výzkumu autonomního nervového systému.

Bobrov Alexander Alexejvič

Bobrov Alexander Aleksejevič (1850-1904) je absolventem Lékařské fakulty Moskevské univerzity, kde se jako student podílel na své práci na "Otrasu a traumatickém šoku". Praxe se konala na klinice chirurga Novatského.


Thiy Arabština Maďarština Bulharština Portugalština Rumunština Vietnamština Litva Řečtina Angličtina Italština Gruzínština Turečtina Arménština
Azerbaijani bengálština srbština makedonština irština němčina finština hindština slovenština turečtina čínština čínština Yavánština korejština Panjabi Španělsko