Bobrov Alexander Alexejvič

Bobrov Alexander Aleksejevič (1850-1904) je absolventem Lékařské fakulty Moskevské univerzity, kde se jako student podílel na své práci na "Otrasu a traumatickém šoku". Praxe se konala na klinice chirurga Novatského.

Inozemtsev Fyodor Ivanovič

Inozemtsev Fyodor Ivanovič vstoupil do historie ruského veřejného zdraví nejen jako vynikající lékař a doktor lékařů, ale také jako reformátor. Jméno Feodora Ivanovicha je spojeno s prvním v éterické anestezii v ruské říši prováděné během operace k odstranění nádoru prsu. Navíc je s jeho příjmením spojen i vývoj metod pro léčbu cholery, vědeckých prací z oblasti výzkumu autonomního nervového systému.

Pirogov Nikolay Ivanovič

Pirogov Nikolai Ivanovich (1810-1881) - ruský chirurg, zakladatel atlasu topografické anatomie (anatomie vzájemné dispozice), zakladatel ruské vojenské chirurgie a anestezie (věda bolesti).

Nikolai Ivanovič se narodil v Moskvě. Ve věku 14 let vstoupil do Moskevské státní univerzity pro lékařskou fakultu. Ve věku 26 let byl doktorem lékařských věd. Po nějaké době v Petrohradě zorganizoval nemocniční kliniku, kde vyvinul vlastní chirurgické metody léčby, které vedly k amputaci končetin spíše než chirurgických technik před ním.

Dyakonov, Pyotr Ivanovič

Petr Ivanovič Dyakonov (1855-1908) je jedním z vynikajících chirurgů v Rusku. Jeho činnost v medicíně byla charakterizována širokým spektrem zájmů a objevů. Ukázal zvláštní zájem o vývoj topografické anatomie. Mezi hlavní příspěvky Petra Ivanoviče k této vědě je zvláštní místo, které se zabývá popisem dřevěného prostoru vyrobeného vláknem.


Thiy Arabština Maďarština Bulharština Portugalština Rumunština Vietnamština Litva Řečtina Angličtina Italština Gruzínština Turečtina Arménština
Azerbaijani bengálština srbština makedonština irština němčina finština hindština slovenština turečtina čínština čínština Yavánština korejština Panjabi Španělsko