Sklifosovský Nikolay Vasilyevich

Sklifosovský Nikolai Vasilyevich (1836-1904) - zakladatel vojenské chirurgie břišní dutiny, ředitel císařského institutu v Petrohradě.

Pirogov Nikolay Ivanovič

Pirogov Nikolai Ivanovich (1810-1881) - ruský chirurg, zakladatel atlasu topografické anatomie (anatomie vzájemné dispozice), zakladatel ruské vojenské chirurgie a anestezie (věda bolesti).

Nikolai Ivanovič se narodil v Moskvě. Ve věku 14 let vstoupil do Moskevské státní univerzity pro lékařskou fakultu. Ve věku 26 let byl doktorem lékařských věd. Po nějaké době v Petrohradě zorganizoval nemocniční kliniku, kde vyvinul vlastní chirurgické metody léčby, které vedly k amputaci končetin spíše než chirurgických technik před ním.

Botkin Sergey Petrovich

Význam díla Sergeje Petrovicha Botkina (1832-1889) pro národní a světovou medicínu nemůže být přeceňován. Doslova všichni v naší zemi alespoň několikrát slyšeli toto jméno, i když sám je zdaleka bez lékařství a nikdy se neřešil lékařům. Koneckonců všichni slyšeli o "Botkinově chorobě" - hepatitidě A, patofyziologii a důvody, které poprvé popsal Sergej Petrovich.

Buyalsky Ilya Vasilyevich

Buyalsky Ilya Vasilyevich (1789-1866) začal svou kariéru jako student na Lékařské a chirurgické akademii v Petrohradě. Nejprve byl přijat jako asistenta draftora, a poté, co se stal absolventem získal pozici draftora. Projektor je osoba, která se zabývá lékařskými manipulacemi s neživými lidmi.


Thiy Arabština Maďarština Bulharština Portugalština Rumunština Vietnamština Litva Řečtina Angličtina Italština Gruzínština Turečtina Arménština
Azerbaijani bengálština srbština makedonština irština němčina finština hindština slovenština turečtina čínština čínština Yavánština korejština Panjabi Španělsko