Atheroma v rozkroku u žen

autor: doktor Ilona Lesnaya

Atherom je specifický benigní nádor, který se nachází pod kůží ve všech částech těla, zejména v oblasti pokožky hlavy. Příčinou jeho výskytu je zablokování mazových žláz nebo nedodržování osobní hygieny. Tento nádor se vyskytuje u mužů i žen různého věku, ale muži jsou více náchylní k této patologii. Přestože aterom je benigní nádor, je třeba ji odstranit.

Aterom u dítěte: příčiny, příznaky a léčba

autor: lékař Krivega M.S.

Aterom u dítěte je benigní forma vzniklá z vylučování mazových žláz. Jedná se o druh cysty, který je získán v důsledku zablokování výstupního kanálu mazové žlázy svým tajemstvím, má kapsli. Atheromy se objevují v místech, kde jsou mazové žlázy. Obvykle jsou to místa, kde rostou vlasy: na pokožce hlavy, na obličeji, na genitální oblasti nebo na sebe, na krku, na zádech, na uších. Vzhled více atermů (obvykle malých rozměrů) udává název nemoci - atheromatóza.

Potlačený aterom

autor: doktor Ivanova Yu.A.

Atherom je nádor, který je benigní v klinických a morfologických klasifikacích a označuje epiteliální cysty. Obvykle vzniká na chlupatých oblastech těla atheroma, takže je častější na hlavě a obličeji, které jsou obzvláště bohaté na mazové žlázy. Příčinou tohoto nádoru (cysty) je zablokování kanálu těchto mazových žláz.

Odstranění ateromu pomocí laseru

autor: lékař Sholenkina О.N.

Když je potrubí zablokováno, mazová žláza může tvořit cyst nebo aterom. Místa jejího pobytu - části těla bohaté na mazové žlázy: spodní část obličeje, pokožku hlavy, pažní dutiny, krk a záda. Pokud je kurz nekomplikovaný, onemocnění se přenáší snadno a po dlouhou dobu se pacienti stěžují na nic. Pak je zcela logická otázka: proč to odstranit?


Thiy Arabština Maďarština Bulharština Portugalština Rumunština Vietnamština Litva Řečtina Angličtina Italština Gruzínština Turečtina Arménština
Azerbaijani bengálština srbština makedonština irština němčina finština hindština slovenština turečtina čínština čínština Yavánština korejština Panjabi Španělsko